آموزه‌های برند شخصی دونالد ترامپ

چه او را دوست داشته باشیم، چه از او متنفر باشیم، و فارغ از تمام گرایش ها و افراط های سیاسی اش،  دونالد ترامپ یک الگو برای کارآفرینان است. جوانان کارآفرین که می خواهند در کسب و کار خود تبدیل به یک مدیر و رهبر کاربلد شوند، می توانند از او نکات مدیریت و برندینگ جالبی بیاموزند. باید پذیرفت که امروزه برند شخصی دونالد ترامپ ، یکی از قوی ترین برند هاست. به هر روی او طرفدارانی برای خود دارد، که این طرفداران برند شخصی دونالد ترامپ را قبول دارند و حامی جهان بینی او نیز هستند. اما آنچه که در این مقاله به آن پرداخت شده است، برند شخصی دونالد ترامپ می باشد.  با احترام به تمام عقاید و سلایق، تنها از منظر برند شخصی، قصد بررسی دونالد ترامپ را داریم. می خواهیم بدانیم چه عواملی و چه استراتژی هایی سبب شد که این شخص، صاحب یکی از قوی ترین برندهای شخصی شود.

 

خودتان باشید

دونالد ترامپ با هر فکر و ایدئولوژی خودش است. هیچگاه نقش کس دیگری را بازی نکرده و هیچگاه در لباس انسان های دیگر قایم نشده است. او خودش است. چندین و چند بار در مقالات مشابه راجع به مرگ یک برند از طریق کپی کاری و کپی بودن صحبت شده است. این مطلب نیز گواه همین موضوعست. کپی کاران بازنده اصلی این بازی هستند. برند شخصی دونالد ترامپ ، گویای واقعیت و موجودیت ترامپ است.

نهراسید و پیش روید

شما ممکن است کسب و کاری را شروع کنید و به علت مشکلات آغازین هر کسبی، همچون کمبود مشتری و … در همان ۳ ماهه اول کار را تعطیل کرده و اعلام ورشکستگی کنید. اما آن چیزی که از دونالد ترامپ می توان آموخت، نهراسیدن و قدم گذاشتن در مسیری است که همگان در ابتدای امر، آن را مضحک می دانند.

ساده و یک رنگ باشید

کارآفرینان معمولا دوست دارند انسان های پیچیده ای به نظر برسند. چه از نظر کلام، چه از نظر جهان بینی و … . ترامپ که در کسب و کار یکی از موفق ترین های جهان به شمار می رود، به ما می آموزد که سادگی هیچ مغایرتی با موفقیت در کسب و کار ندارد. او یکی از ساده ترین و یک رنگ ترین رهبران کسب و کار های بزرگ به شمار می رود. شاید این سادگی در کلام او احمقانه به نظر برسد، اما با وجود همین حماقت او توانسته در طول زندگی کاری خود، بقیه را متقاعد کند تا به پیروزی او رای دهند.

اعتماد به نفس خود را حفظ کنید؛ حتی در سخت ترین مراحل

یکی از مهم ترین دروسی که از برند شخصی دونالد ترامپ می توان آموخت حفظ اعتماد به نفس است. اگر به مکالمه ها و سخنرانی ها و حتی زبان بدن او دقت کنید، خواهید دید که او همواره از منظر فرد پیروز و موفق به موضوع می نگرد.  حتی در بدترین شرایط، و در لحظاتی که هر کس دیگری فکر شکست را می کند.

پاسخی بگذارید