استراتژی بازاریابی کم هزینه

بازاریابی می تواند به همراه هزینه های زیادی باشد. اما به نظر می رسد که با تاکیداتی که در زمینه بازاریابی اینترنتی شده است  بتوان به یک راه حل موفقیت آمیزی در زمینه کاهش هزینه های بازاریابی به کمک خرید تبلیغات  و یا پرداخت هزینه برای بهبود سیستم موتور های جستجو گر اینترنتی برداشت و به موجب آن در صدد این کاهش هزینه ها برآمد. به  اضافه موارد گفته شده، استراتژی بازاریابی دیگری نیز موجود است که به موجب آنها می توان سبب کاهش هزینه های بازاریابی شد. به موجب مدد جویی از این استراتژی های بازاریابی می توان شاهد رشد آمار بازدید و همچنین افزایش عرضه و تقاضای برای یک بیزنس خاص شد. به علاوه این استراتژی های بازاریابی روی مهم ترین فاکتور در هر بیزنس اشاره و تاکید دارند: یعنی مشتریان هدف.

 

شبکه های ارتباطی(اینترنت)

شبکه اینترنتی یکی از تاثیرگذار ترین استراتژی بازاریابی می باشد که امروزه هر شخصی بدان دسترسی دارد و به راه های مختلفی می توان در بستر این شبکه سراسری به کار مشغول شد. به عنوان مثال،Linkedin  یکی از پلت فرم های مهم است که در زمینه networking فعالیت دارد . شما در ابتدا باید تمامی پارامتر هایی را که با آنها در ارتباط هستید، اعم از مشتری، بیزنس های مشابه و… را  در بستر این پلت فرم در یک جا جمع کنید. در ساخت یک برند شخصی به کمک این پلت فرم، شما می توانید در کنار آن برند، بیزنس خود را هم ترویج دهید. به علاوه برای آسان تر کردن کسب و کار می توانید برای بیزنس خود یک پروفایل تهیه کنید یا اینکه در یک گروه بازاریابی فعالیت کرده وبه کمک آن به ترویج و اشاعه بیزنس خود بپردازید.باید در نظر داشت که networking  یک رویکرد و نوعی ذهنیت است که به جای اولویت بندی بیزنس ها به اولویت بندی مردم می پردازد. در افزودن مردم به شبکه ارتباطی خود، شما می توانید تعیین کنید که کدام دسته از مردم برای شما اهمیت بیشتری دارد و یا اینکه با کدام بیزنس ها تمایل به ارتباط دارید. و بدین وسیله می توانید به اشاعه بیزنس خود بپردازید.

مشارکت با دیگران

ایجاد شراکت با دیگر کسب و کار ها می تواند به شناساندن بیزنس شما در بستر های دیگر کمک کند و این پروسه می تواند به صورت برعکس هم اتفاق افتد. این روش مخصوصا برای کسب و کار های محلی بسیار کاربردی می تواند باشد چرا که حسی از یکپارچگی و حمایت را در بر دارد. مردم پذیرای پیشنهادات بیزنس هایی هستند که به آنها اعتماد بورزند و از کسب و کار با آنها تجربه ای خوش داشته اند و شما می توانید به کمک شراکت با دیگر بیزنس ها از این تاثیر مثبت بهره مند شوید.این راهی است که هزینه کمی به دنبال داشته و از طرفی به شما در کسب شهرت کمک می کند.

بازتاب نظرات مشتریان گذشته

مهم ترین چیزی که مردم بدان اهمیت می دهند، تجارب مشتریان قبلی شما است. چیزی که مشتریان قبلی شما در مورد بیزنس شما می گویند، بازتاب کاملی از تجاربی خواهد بود که مشتریان بعدیتان با شما خواهند داشت. با درخواست از مشتریان قبلی برای نوشتن گزیده ای از تجارب تجاری شان به بیزنس شما در facebook  یا yelp  و …،  موجب افزایش تایید اعتبار شما می شود. به علاوه، اگر شخصی در نظر داشته باشد تا در مورد بیزنس شما گزیده ای بنویسد به احتمال قوی، بیزنس شما را به دوستان و اطرافیان خود پیشنهاد خواهد کرد. این استراتژی بازاریابی هزینه بسیار کمی برای شما خواهد داشت و شما عملا به مشتریان خود اجازه بازاریابی برای کسب و کارتان را داده اید. Carlos Fearn  ، یکی از مشاوران بازاریابی سازمان Rankology ، در این زمینه چنین اظهار نظر می کند که: مشتریان به گزارشات و یادداشت های اینترنتی به سان پیشنهادی از سوی یک دوست، اهمیت می دهند . این امری ضروری در جامعه آنلاین امروزی است که شما به وسیله بیزنس خود مشتریان را به نوشتن تجربیات خود از تجارت با شما در محافل آنلاین اعلام می دارند و مراتب رضایتشان را از سازمان شما بازتاب می دهند.

بلاگ

کمک کردن به مشتریان برای خرید از شما، قبل از اینکه احساس نیاز به محصول ارائه شده توسط شما را در آنها به وجود آورد، یک استراتژی بازاریابی است. البته در ابتدا شاید به عنوان یک استراتژی بازاریابی واقعی به نظر نیاید ولی از طرفی هم بازتاب های خوبی را به شما دارد. یکی از این راه ها اضافه نمودن یک لینک وبلاگی در وبسایت سازمان است که در بستر آن به ارائه بعضی نکات بپردازید. تنها چیزی که شما به آن هزینه صرف خواهید کرد، زمان خواهد بود. شما در واقع با بلاگینگ فضایی دوستانه در بستر وبسایت خود به وجود می آورید که مورد علاقه مشتری است.

پاسخی بگذارید