انسان های موفق و ۱۰ عادت برای شب هنگام

اکثر ما این ضرب المثل را شنیده ایم: ” سحرخیز باش تا کامروا شوی ” ، که حتما سخن به جا و صحیحی است، اما حقیقت این است که انسان های موفق نه تنها برای صبح، بلکه برای عصرها و شب های خود نیز برنامه دارند. عصرها و شب ها زمان بسیار مناسبی هستند برای واکاوی روزی که گذراندیم. به حداکثر رساندن بهره وری از این زمان، نتایج شگفت آوری در زندگی مان خلق خواهد کرد. برای اثبات این ادعا، لیستی از عادات شبانه انسان های موفق در این مقاله آورده شده است. گنجاندن این عادات در زندگی روزمره تان، استحکام فکری را به شما خواهد افزود و آن موقع خواهید دید که با این رفتار ها، چه تفاوت هایی بین شما و افراد معمولی ایجاد می شود.

۱ـ باراک اوباما برای روز بعد آماده می شود

نمی دانیم این موضوع به خاطر مقتضیات شغل اوست یا خیر، اما به هر رو، باراک اوباما هر شب، ساعاتی از وقت خود را به شرح وظایف و کارهای روز بعد اختصاص می دهد. او هر شب یک دید کامل از روز بعد به خود می دهد و با این دید آگاهانه می تواند تصمیمات صحیح تر و آگاهانه تری نیز بگیرد. اگر فردا برای شما یک روز گیج کننده است، مثل انسان های موفق اندکی زمان صرف بررسی فردا نمایید و عین این روز را در ذهنتان تجسم کنید. بدین ترتیب فردا، هیچ چیزی برای غافل گیری شما وجود نخواهد داشت. انسان های موفق همواره می دانند که چه کارهایی برای انجام دارند.

۲ـ ورا ونگ، طراح مد، ساعاتی از شب را به انجمن مد اختصاص می دهد

ورا پس از چک کردن ایمیل هایی که از طرف کارکنان به دستش رسیده است، کمی از وقت خود را به تحلیل فرم های طراحی مد اختصاص می دهد. این موضوع به ورا اجازه می دهد که در وضعیتی ساکن و با آرامش و به دور از فشار روزمرگی، در مورد پیشرفت کار خود فکر کند و طرح های جدید بریزد. ورا نیز مانند سایر انسان های موفق بخشی از موفقیت های خود را مدیون همین استراتژی است.

۳ـ جوئل گاسکویین، مدیر عامل شرکت بافر، پیاده روی می کند

هر شب، بدون در نظر گرفتن اتفاقات غیر منتظره، جوئل گاسکویین حدود ۲۰ دقیقه از وقت خود را به پیاده روی اختصاص می دهد. در طول روز با ذهن و جسم خود به سختی کار کرده است و این پیاده روی او را برای خوابی بهتر آماده می کند. این موضوع به شدت در روحیه و شادابی تاثیرگذار است. انسان های موفق بسیار زیادی وجود دارند که از این موضوع به عنوان یک تکنیک استفاده کرده اند. مزیت این روش این است که به راحتی در هر برنامه ای گنجانده می شود.

۴ـ بیل گیتس، موسس مایکروسافت، عادت به خواندن دارد

ساعتی قبل از رفتن به تخت خواب، بیل گیتس همواره و هر روز مطالعه می کند. این عمل باعث کاهش سطح استرس و زدودن فشار ها می شود. از طرفی بیل اعتقاد دارد در هر کتابی که مطالعه می کند، ممکن است ایده ای جدید برای پرورش پیدا کند و همین کتاب برای او منشا اثری باشد. کتاب هایی که او مطالعه می کند می تواند در هر زمینه و ژانری باشد. مطالعه کتاب، هر کسب و کاری را از شکست یک قدم دورتر می کند.قریب به اتفاق انسان های موفق عادت به مطالعه را هیچگاه فراموش نکرده اند.

۵ـ آریانا هافینگتون گوشی موبایل خود را خاموش می کند

حتی بسیاری از افرادی که معتاد به کار خود هستند هم، به سختی موبایل خود را خاموش می کنند. هافینگتون پرچم دار افرادی است که اعتقاد دارند بعد از یک روز کاری فرسایشی و شلوغ، باید موبایل خود را خاموش کنند و در موقع استراحت و خواب از آن دوری کنند. شریل سندبرگ، یکی از رهبران فیس بوک هم طرفدار این عقیده است. گفته می شود که صفحه روشن گوشی موبایل اجازه خاموشی و استراحت را از مغز شما می گیرد. پس اگر می خواهید مانند انسان های موفق آسوده بخوابید تا صبح روز بعد یک انرژی مضاعف داشته باشید، موبایل خود را کنار بگذارید.

۶ـ الکس بلومبرگ، زمانی را به صحبت با خانواده اختصاص می دهد

الکس بلومبرگ در یکی از آخرین ترین پادکست هایش، تمایل بسیار زیاد و ستودنی اش را به صحبت و گذراندن وقت با همسر خود آشکار کرد. بلومبرگ معتقد است که داشتن روابط اجتماعی و شخصی قوی، قطعا در کسب و کار مفید واقع خواهد شد. از این بابت نیز مطمئن باشید که هم فکری و مشورت با خانواده، می تواند بر روی حرفه شما نیز تاثیر مثبتی داشته باشد. به این شرط که انتخاب های خود را درست انجام دهید. حال کدام یک از عادات موفقی را که گفته شد، از همین اکنون در برنامه‌ی خود خواهید گنجاند؟ آیا تصمیم گرفته اید از این پس در ساعاتی مشخص با برنامه مشخصی ورزش کنید؟ یا در زمان بخصوصی مسواک زده و به موهایتان رسیدگی کنید؟ عادات مثبت خود را با ما به اشتراک بگذارید تا دیگران نیز از آنها بهره مند گردند.

پاسخی بگذارید