این ۵ ویژگی را در انسان های با اعتماد به نفس بالا خواهید دید

اعتماد به نفس مقوله حائز اهمیتی است. کمتر چیزی در زندگی می تواند مثل اعتماد به نفس تغییرات ملموس و قابل اندازه گیری ایجاد کند. از همین روست که می بینیم انسان های با اعتماد به نفس بالا ، مدام درگیر موفقیت های بیشتر و اتفاقات بهتری در زندگی هستند. گویا دنیا به کام آن ها در حال چرخش است. این اتفاقات و موفقیت ها برای انسان های با اعتماد به نفس بالا به هیچ وجه اتفاقی نیست.

اگر تا به امروز شما فردی با اعتماد به نفس بالا نبوده اید، می توانید با یادگیری و تمرین، تولدی دوباره را تجربه کنید و تبدیل به فردی شوید که همگان در حسرت دیدار با او و سخن گفتن با او هستند. در ادامه ۵ ویژگی بارز انسان های با اعتماد به نفس بالا را خواهید دید.

۱ـ جستن و یافتن هدف بارز ترین ویژگی هر انسان با اعتماد به نفس بالایی است

خیلی سخت به نظر می رسد که فردی نداند چه کار دارد می کند، و در زندگی و کار به دنبال چیست، و بتواند اعتماد به نفس خود را در سطح خوبی نگاه دارد. شما به پاسخ به این سوال که “از زندگی چه می خواهید؟” اعتماد به نفس بسیاری خواهید توانست جذب کنید.

۲ـ مدت ها پیش از مقایسه دست کشیده اند

در اکثر قریب به اتفاق مواقع زمانی که شما بخواهید خود را با دیگری مقایسه کنید، افکار و احساسات منفی وجود شما را در بر خواهد گرفت. چرا که ناخودآگاه شما علاقه دارد کمبود ها را ببیند، چیزهایی را ببیند که تا به حال با آن ها زیاد سر و کار نداشته است. انسان های با اعتماد به نفس بالا خیلی وقت پیش دست از مقایسه خود با دیگران و یا هر مقایسه دیگری کشیده اند؛ و از طرف دیگر سخت به دنبال اهداف و آمال خویش هستند.

۳ـ تمرکز آن ها روی راه حل است، نه مشکلات

چالش ها، مسائل و مشکلات در زندگی همه هستند. در مقابل تمام این چالش ها می توان دو نوع رویکرد داشت: ۱) تمرکز روی خود مشکلات و ناله کردن از ازدیاد مشکلات و در پی این رویکرد عدم بهبود شرایط و تضعیف بیش از پیش شرایط. ۲) تمرکز روی راه حل، تلاش برای یافتن بهترین مسیر ممکن برای حل و فصل موضوع پیش آمده، و در پی این رویکرد احساس رضایت درونی از تلاش خود و حل شدن مسائل و تقویت بیش از پیش اعتماد به نفس. انسان های با اعتماد به نفس بالا راه دوم را بر می گزینند!

۴ـ کاری را انجام می دهند که بلدند

هر کدام از ما گاهی زمان بسیار زیادی را برای انجام کاری اختصاص می دهیم که می دانیم انجام صحیح و درست این کار از توانایی و تخصص ما خارج است. اما از روی ایده آل گرایی و یا هر دلیل دیگری به تقلای خود ادامه می دهیم، و در نهایت احساس می کنیم یک شکست خورده بزرگ هستیم. البته این امر به معنی فرار از آموختن و چالش ها نیست. به عنوان مثال: بسیار نکته مثبت و قابل توجهی است اگر شما بتوانید لوله های شکسته خانه خود را تعمیر کنید؛ اما اگر تخصصی در این زمینه ندارید، هنگام ترکیدن لوله منزل، به جای هدر دادن وقت خود و شکست خوردن در این زمینه، از یک متخصص بخواهید این کار را برای شما انجام دهد.

۵ـ انسان های با اعتماد به نفس بالا عملگرا هستند

رعب و ترس می تواند ذهن هر انسانی را فلج کند. خیلی ها خیلی خوب بلدند هدفگذاری کنند، برنامه بریزند و … ، اما نمی توانند برخیزند و عمل کنند. برای داشتن اعتماد به نفس بالا، بلاشک باید عملگرایی را در دستور کار قرار دهید. برخیزید و بیاموزید که چگونه باید عمل کنید.( در این خصوص این صفحه را از دست ندهید.)

کلام آخر

هیچ معجزه ای قرار نیست رخ بدهد تا ما در عرض خواب یک شب، از یک فرد معمولی به جرگه انسان های با اعتماد به نفس بالا بپیوندیم. اما با کاربست نکات گفته شده، و صد البته صدها نکات دیگر در این خصوص که در منابع دیگر نیز موجود است، باید تمرین اعتماد به نفس کنید و به زودی خود را انسانی با اعتماد به نفس بالا بیابید.

پاسخی بگذارید