برند شخصی شما و تاثیر عکسهایتان بر روی آن

اگر هنوز شکی در خصوص نقش شبکه های اجتماعی در برندهای شخصی برایتان باقی نمانده است، فرصت آن رسیده که پرداختی دقیق و کامل بر تاثیر تصاویر منتشر شده از سوی شما در شبکه های اجتماعی بر برند شخصی تان داشته باشیم. عکس تا جایی از اهمیت ویژه برخوردار است که شبکه ای بزرگ و فراگیر به نام اینستاگرام، فقط و فقط برای به اشتراک گذاری عکس خلق شده و تا این حد توسعه یافته است. شبکه ای که شاید هر کدام از ما را با علاقه تمام، حداقل یک بار در روز به مرور تصاویری وا می دارد که از سوی دوستانمان منتشر شده است. پیش تر و در دورانی که فیس بوک حکمرانی می کرد، تصاویری بسیاری از سوی کاربران منتشر می شد و این روند هنوز هم ادامه دارد و این نشان می دهد که همواره انتشار تصویر و نیز دیدن آن، نکته ای مهم برای انسانها به شمار می آید. در این میان نکته مهم و بسیار ریزی وجود دارد و آن تاثیر این تصاویر بر برندهای شخصی است. به ویژه زمانی که شما به صورت کاملاً هوشمندانه، وارد وادی توسعه برند شخصی خود شده اید. آنچه در این یادداشت قصد دارم پرداختی ریزبینانه به آن داشته باشم، چگونگی تاثیر پذیری برند شخصی از تصویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی می باشد.

۱ـ فرصت “ارتقاء برند شخصی با نشر تصویر خوب” را از دست ندهید. در اینکه شاه راه توسعه برند شخص، کسب مهارت و تخصص در یک حوزه مشخص و توان عرضه صحیح آن به مخاطبان می باشد، شکی وجود ندارد. اما، هوشمندی در انتشار تصاویری که سوژه اصلی آنها خود شما هستید، می تواند بسیاری از این مسیر را هموار نماید. در نتیجه، در اولین گام، توصیه می کنم به هیچ بهانه ای، از انتشار تصاویر شخصی خود در شبکه های اجتماعی، غافل نشوید.

۲ـ فواصل انتشار تصاویر، بسیار مهم است. فراموش نکنید مخاطب شما در شبکه های اجتماعی، به همان اندازه که در پذیرشتان و کسب شناخت در مورد شما سخاوتمندانه عمل می نماید، در پس زده شدنتان از سوی ناخودآگاهی در اعماق ذهنش نیز، بی رحم است. از این رو، هرگز عنان و اختیار خود را به دست حس شهرت طلبی بیش از حد نسپارید و فواصل زمانی مناسبی برای انتشار تصاویر خود در شبکه های اجتماعی برگزینید.

۳ـ هویت برند شخصی شما، باید در تصاویرتان نمود داشته باشد. اینکه در تلاش هستید برند شخصی خود را در کدامین حوزه توسعه دهید، نکته بسیار بسیار پر اهمیتی است. حس یا احساساتی که تلاش می کنید برند شما در مخاطبانتان بر انگیزد، باید کانون توجه اصلی شما در توسعه برند شخصی باشد. (در این خصوص این مقاله را نیز بخوانید). از این رو، اگر می پذیرید که عکس یکی از عوامل اصلی در توسعه برند شخصی است، تمام تلاش خود را به کار گیرید تا تصاویری که از خود منتشر می نمایید، ایجاد کننده حسی مطلوب و تقویت کننده حس های کارآمد پیشین باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک ورزشکار هستید و تلاش می کنید برند شخصی خود را به عنوان یک ورزشکار حرفه ای توسعه دهید، انتشار تصاویری مناسب در فواصل زمانی عاقلانه از پیروزی هایتان در رقابتهای ورزشی و یا تمریناتتان، می تواند مثمر ثمر باشد.

۴ـ هرگز حق مبالغه ندارید. مبالغه به ویژه در زمینه عکس، بسیار مضحک و نابخشودنی است. در اینجا هم توصیه می کنم در قبال احساسات شهر جویی خود، کمی خوددار باشید و بدانید شهرت، مسیری نیست که بتوان آن را در یک شب پیمود. در نتیجه فکر نکنید با انتشار تصاویری که شما را در موقعیتهایی فراتر از حقیقت اکنونتان نشان می دهد، می توانید موفقیتی در زمینه برند شخصی خود کسب کنید.

۵ـ مهم است با چه کسی در یک قاب قرار می گیرید. شاید یکی از نکات بسیار حساس در خصوص تاثیر پذیری برند شخصی از عکس، همین نکته باشد. دوستان بسیاری را می شناسم که در شبکه های اجتماعی خود، کادری را که با یک هنرپیشه یا ورزشکار معروف به اشتراک گذاشته اند، به شیوه ای عجولانه و صد البته مبالغه آمیز منتشر می نمایند. چنین افرادی در تلاش هستند تا از طریق آن عکس، خود را به آن ستاره شناخته شده منسوب کنند و در واقع می کوشند شهرت وی را به امانت بگیرند. فراموش نکنید اگر مخاطبانتان، همواره شما را در چنین کادرهایی ببینند، هرگز نخواهید توانست برند شخصی خود را به عنوان یک برند اصیل توسعه دهید.

۶ـ محیطی که در آن عکاسی می کنید، به سان تیغ دو لبه عمل می کند کم نیستند دوستانی که تصویری از خود در اتومبیلی منتشر می کنند. اما عده از این دوستان تلاش می کنند لوگوی برند سازنده اتومبیل، به هر بهانه ای که شده در کادر باشد. مخاطب هوشمند، می داند که شما در جستجوی چه هستید. حال همین شرایط را به محیطهای گوناگونی که عکاسی در آنها رخ می دهد تعمیم دهید. شک نکنید، محیطی که در آن عکس می گیرید و آن را منتشر می نمایید، در برداشت ذهنی مخاطب و خلق برند شخصی شما، تاثیری عمیق دارد.

۷ـ زیر نوشته عکس را یک بار دیگر قبل از انتشار بخوانید اینکه چه متنی را به همراه یک عکس منتشر می کنید، بار دیگر و قبل از انتشار مورد بررسی مجدد قرار دهید. من شخصاً، عکس های بسیاری به ویژه در اینستاگرام را به خاطر دارم که در ابتدا تاثیری مثبت بر نگرش من در خصوص یک فرد داشتند، اما بلافاصله بعد از خواندن متن، دچار ناامیدی شدیدی شدم. از این رو، اگر عکس را به عنوان یک عامل مهم در توسعه برند شخصی شناختید، بدانید متنی که به همراه عکس منتشر می کنید، اگر مهم تر از خود عکس نباشد، کم اهمیت تر نیست.

پاسخی بگذارید