تکنولوژی‌های اختصاصی چگونه به توسعه‌ی خدمات کسب‌وکارها کمک می‌کنند؟

همه ما می‌دانیم برای ماندن در جهان رقابتی کسب‌وکارها باید قادر باشیم خود را با مرور زمان و تغییرات مختلف وفق دهیم؛ با این حال رهبران کسب‌و‌کارهای مختلف اغلب نسبت به توسعه و تغییراتی که در تکنولوژی‌های مختلف رخ می‌دهد، شگفت زده می‌شوند. تکنولوژی‌های اختصاصی معمولا در شرکت‌های SaaS (شرکت هایی که با استفاده از یک نرم افزار مرکزی خدماتی را به مشتریانشان ارائه می دهند) و کسب‌وکارهایی که تکنولوژی در قلب عملیات آن‌ها قرار دارد استفاده می‌شود. اما در حال حاضر که فناوری در دسترس بسیاری از افراد است، ما متوجه یک تغییر قابل توجهی شده‌ایم. شرکت‌ها در حال حاضر برای ساده‌سازی و دیجیتالی کردن جنبه‌های مختلف کسب‌وکار خود بیشتر احساس نیاز می‌کنند.

اگر به دنبال بهترین روندهای بازاریابی هستید و نسبت به چگونگی عملکرد تکنولوژی اختصاصی در مورد تغییر کسب‌و‌کار خود کنجکاو هستید؛ در ادامه این متن در مورد چیزهای که شما باید درباره تکنولوژی‌های اختصاصی و تاثیر آن‌ها بر کسب‌و‌کار خود بدانید صحبت می‌کنیم.

۱- شرکت‌هایی که با تغییرات تکنولوژی‌همراه نیستند، مزیت رقابتی خود را از دست می‌دهند

زمانی‌که تغییرات نسبتا جدیدی رخ می‌دهد؛ پذیرش این تغییرات سبب توسعه می‌شوند. همراه شدن با این تغییرات باعث خواهد شد شرکت‌ها نسبت به رقبای خود دارای مزیت رقابتی باشند. راب لی، معاون مدیر خدمات حرفه‌ای شرکت Praxen، با مثالی دلیل وجود این مزیت را بیان می‌کند: “صنعت بیمه خودرو به تازگی شاهد تغییرات سریع مبتکرانه‌ای در ارائه سرویس‌های خدماتی خود بوده است. وجود تلفن‌های هوشمند در همه‌جا و اتصال به اینترنت از طریق آن‌ها به شرکت‌های بیمه این اجازه را می‌دهد که برای ارائه خدمات از راه‌های ارتباطی‌ای استفاده کنند که در گذشته ممکن نبود. برای مثل چت‌های تصویری با مدعیانی که ادعا می‌کنند در محل حادثه بودند و نظارت هم‌زمان بر روند ادعای آن‌ها امکان‌پذیر می‌باشد؛ همچنین امروزه می توانیم تنها با حرکت یک انگشت در تلفن‌های هوشمند کارت‌های بیمه خود را به‌روز کنیم.

بنابراین اگر شما در صنعت بیمه اتومبیل بودید چطور ذهن خود نسبت به این تغییرات هماهنگ می‌کردید؟ چگونه تیم خود را برای این ارتباطات سازماندهی می‌کنید؟ شما در مورد احتمال آن‌که چگونه می‌توانید از این فناوری پیرامون فعالیت‌های شرکت خود استفاده ‌کنید چه فکری می‌کنید؟ شرکت‌هایی که برای تکمیل خدمات خود از تکنولوژی‌های به‌روز استفاده نمی‌کنند و خدمات خود را بدون توجه به تاثیر آن‌ها ارائه می‌کنند شاهد تغییراتی در انتظارات مشتریان خود خواهند بود و به‌زودی در مقابل شرکت‌های که از تکنولوژی‌های اختصاصی بهره‌مند شده و خدمات بهتری ارائه می‌دهند شکست خواهند خورد. شرکت‌های برنده در سال‌های آتی کسانی هستند که از فن‌آوری برای توسعه خدمات و ارائه بهترین تجربه به مشتریان خود بهره‌مند می‌شوند.

۲- تکنولوژی‌های اختصاصی بر عملکرد شرکت و صرفه‌جویی در هزینه‌ها موثر است

در صورتی که استفاده از نرم‌افزارها و یا سایر ابزارهای تکنولوژی بر کیفیت خدمات شما و تجربه‌ی مشتریان شما تاثیر منفی نداشته باشد، آن‌ها را امتحان کنید. با استفاده از طوفان فکری و مشورت با تیم عملیاتی خود، طرحی را که از لحاظ زمان‌بری و هزینه بهینه است، پیدا کرده و توسعه دهید.

برای مثال، شرکت من “استارآپ‌ویکندکوچکی” برگزار می‌کند و در آن ایده‌هایی برای استفاده‌ی شرکت از تکنولوژی‌های اختصاصی مطرح می‌شود. در برنامه قبلی یکی از برنده‌ها، ایده و راه‌حلی جدید برای استفاده از تکنولوژی‌های اختصاصی برای ما شناسایی و ارائه کرد.

این ایده برای راه‌اندازی به چند هزار دلار هزینه نیاز داشت اما توسعه و راه‌اندازی آن درآمد سالانه‌ای به میزان ۵۰ هزار تا ۷۵ هزار دلار در سال برای شرکت ما در پی داشت. تکنولوژی‌های اختصاصی برای راه‌اندازی نیاز به سرمایه‌گذاری‌های زیادی دارند اما نهایتا به صرفه‌جویی در پول و وقت و افزایش سودآوری بیشتر به شرکت شما کمک می‌کند.

۳- تکنولوژی‌های اختصاصی به بهبود ارتباطات مابین تیم و ارتباط با مشتریان کمک می‌کند

اولین درسی که یاد گرفتیم این بود که ارتباطات، کلید موفقیت عملکرد هر شرکتی است. ما همواره از بعضی از برنامه‌هایی ابری (برنامه‌ای که با استفاده از اتصال ساده به اینترنت با سرعت بالا برنامه‌های کاربردی ذخیره شده شما را اجرا می‌کند)، برای ارتباطات موثر استفاده می‌کردیم. اما این تکنولوژی‌ها به تیم ما اجازه ارتباطات موثرتری را نمی‌داد؛ بنابراین شروع به استفاده از برنامه Slackبرای برقراری ارتباطات روزانه خود و برنامه ۱۵Five برای برنامه‌های هفتگی کردیم؛ اما این ابزارها برای هماهنگ‌سازی و فرایندهای مختلف مرتبط با تولید و توزیع محتوا مناسب نبودند.

در سال ۲۰۱۳ ما شروع به استفاده از فن‌آوری‌های مختلف در کسب‌و‌کار خود کردیم و بر آن‌ها تاکید داشتیم؛ از سیستم استاندارد کلودبیس شروع کرده و از آن به‌عنوان سیستمی استاندارد جهت پیگیری محتواهای منتشر شده خود استفاده کردیم. بالاخره وقتی ما از شیوه‌های جدیدی برای ایجاد ارتباطاتی آسان‌تر بودند استفاده کردیم تا به ما اجازه دهند تا محتوای مشارکتی ایجاد کنیم.برای بهبود ارتباطات داخلی نباید محدودیتی در استفاده از  ویژگی های تکنولوژی داشته باشید حتی میتوانید با اندکی بهبود و توسعه در تکنولوژی های شخصی سازی شده آنها را به مشتریان خودتان هم ارائه دهید. در سال ۲۰۱۶ ما به مشتریان خود اجازه خواهیم داد تا از تکنولوژی تخصصی برای بهبود ارتباطات در طول فرایند ایجاد محتوا استفاده کنند؛ و این سطح از کیفیت ارتباطات و همکاری به‌وسیله هیچ کدام از تکنولوژی‌های استاندارد و غیر اختصاصی امکان پذیر نمی‌باشد.

۴- مشتریان انتظار بالاترین سطح خدمات و تکنولوژی‌های ارائه شده را دارند

لی به این موضوع اشاره می‌کند: “برای اکثر افرادی که بعد از سال ۱۹۹۳ متولد شده‌اند، اینترنت همواره در دسترس آن‌ها بوده و وجود داشته است. این افراد سال‌های نوجوانی خود را با گوشی‌های هوشمند آغاز می‌کنند و در طی این مدت تا زمانی که بزرگ شده و مستقل شوند همواره در ارتباط با تکنولوژی‌های رو به رشد و ‌کامپیوترهای شخصی جیبی خود هستند؛ برای این دسته از افراد تکنولوژی مترادف است با ارائه سرویس و خدماتی که بدون آن‌ها زندگی کردن امکان پذیر نیست.”

بنابراین سازماندهی این موضوع برای موفقیت خدماتی که به تنهایی برای مشتریان امروزی کافی نیست اهمیت دارد. برخی روش‌ها ارائه خدمات: اپلیکشن‌ها، وب‌سایت و اشتراک در پورتال‌ ها هستند که باعث وفاداری، تعهد و تعامل و درآمد می‌شوند.

در واقع موفقیت در گرو پذیرش رهبران کسب‌و‌کارها مختلف برای توسعه فناوری و پیشرفت شرکت آن‌هاست؛ این موضوع به مانند آن است که متوجه شوند چرا باید مشتریان‌شان آن‌ها را دوست داشته یا نداشته باشند. زمانی که فرصت توسعه تکنولوژی انحصاری برای شما ایجاد می‌شود؛ مطمئنا به بهتر شدن خدمات شما کمک خواهد کرد. این فرصت را از دست ندهید زیرا ممکن است به‌دنبال خود فرصت‌های زیادی را برای شما به‌همراه داشته باشد.

پاسخی بگذارید