ثروتمندان خود ساخته جهان و درس هایی که می توان از آنها آموخت

اینکه فقیر به دنیا بیایید تقصیر شما نیست. اما اگر فقیر از دنیا بروید مقصر خودتان هستید

بیل گیتس

ثروتمند شدن آرزوی هر فردی است. به عبارتی تمام افراد فارغ از نوع فعالیت هایشان و فارغ از اینکه مسیری که انتخاب کرده اند، درست یا نادرست، دوست دارند به طریقی ثروتمند شوند. اما مسئله این است که آیا همه افراد این شانس را می یابند که به آرزوی دیرینه خود یعنی ثروتمند شدن دست یابند؟ مسلما می دانیم که پاسخ منفی است. حقیقت تلخی است ولی هرچه هست باید بپذیریم که همه افراد علی رغم توانایی های فردی و منحصر به فرد بودنشان، اقبالی برای ثروتمند شدن نمی یابند.    در ادامه به بررسی عواملی می پردازیم که منجر به پدیدار شدن ثروتمندان خود ساخته ای مانند بیل گیتس و استیو جابز شده است.

نوآوری

نو آوری پارامتر اصلی در ارائه جدید ترین ها بوده و هست و همواره اساسی ترین المان ثروتمندان خود ساخته بوده است. ایده ای که سرمایه گذاران، مشتریان و سازمان های بزرگی را به سوی بیزنس های کوچک تر جذب کرده است. ثروتمندان خود ساخته همواره از نوآوری به عنوان ابزاری بالقوه برای اثبات تمایز خود با دیگران استفاده کرده اند و در این راه موفق شده اند. به عنوان مثالی در این باب می توان به کمپانی Google اشاره کرد. شاید بهتر باشد دلیل این موفقیت را به بیان موسسان خود گوگل یعنی Larry page و Sergey Bren ، دو تن از ثروتمندان خود ساخته معروف جهان درک کرد. به گقته خود این افراد: زمانی که گوگل برای اولین بار معرفی شد، ایده های نوآورانه زیادی وجود داشت که بسیاری از افراد را به سوی گوگل جذب کرده و نهایتا موفقیت بزرگی برای این کمپانی در سال ۲۰۰۳ به ارمغان آورد. تکنولوژی به کار رفته در گوگل بسیار ساده و اثربخش بود و به دلیل همین المان ها گوگل به یک غول جهانی در عرصه اینترنت تبدیل شد.

ریسک پذیری و رقابت

برای ثروتمند شدن نباید از رقابت و ریسک پذیری ترسید. باید دل به دریا زد و با کمک گرفتن از عنصر نوآوری، به ارائه بهترین ها پرداخت تا اینکه نهایتا طعم خوش موفقیت و ثروتمند شدن را چشید. به عنوان فردی ریسک پذیر و ایده پرداز شاید بهتر باشد بر روی طرح های موجود فکر کرده و بی هیچ ترسی به ارائه نمونه بهتر از محصولات موجود پرداخت. Bill Gates هیچ موقع از رقابت نهراسید. او به توانایی های خود و مهم تر از آن به شخص خودش ایمان داشت و به این دلیل است که امروزه ثروتمند ترین فرد در دنیای بیزنس و البته در میان ثروتمندان خود ساخته است.

ارائه ایده های برتر

رشد و پرورش ایده های برتر یکی دیگر از کلید های اساسی برای ثروتمند شدن است. در جهان امروزی تقریبا تمام افرادی که در پی ثروتمند شدن هستند، کسب و کاری را برای خود راه انداخته اند. اما چیزی که نمایان است، این است که در این میان، تنها عده محدودی از این کسب و کار های کوچک تبدیل به برند های جهانی شده اند و شاید یک دلیل اساسی متفاوت بودن نوع نگاهشان به نوع خاصی از بیزنس بوده که برترین ها را ارائه داده اند و موجب ثروتمند شدن افرادشان شده اند. چیزی که در این زمینه از ثروتمندان خود ساخته باید آموخت، این است که باید نسبت به کاری که انجام می دهید عشق داشته باشید و در مورد آن اطالاعات کافی و لازم را کسب نمایید و به ارائه ایده های نو بپردازید.

تلاش برای رسیدن به هدف

برای موفق شدن، باید نسبت به کاری که انجام می دهید اطلاعات لازم و کافی را داشته باشید و همواره بیزنس خود را با استاندارد های جهانی به بقیه عرضه نمایید. Li-Ka-Singh در یک کارخانه تولید پلاستیک به عنوان یک فروشنده معمولی به کار مشغول بود و همزمان در مدرسه مشغول تحصیل بود. پس از از دست دادن پدر از مدرسه اخراج شد. پس طبیعی است که تحصیلات محدودی داشت و برای گذران زندگی باید کار فراوانی می کرد. برای رسیدن به هدف با موانع متعددی مواجه شد اما به خاطر هدفش تا آخر ایستاد. نهایتا امروزه Ka-Singh دارای یک کمپانی بزرگی است که در زمینه تولید، خرید و کسب و کار مشغول به کار است و به این سبب Ka-Singh که پیشینه سختی داشت تبدیل به یکی از ثروتمندان خود ساخته جهانی شد.

کیفیت : ملاک اصلی موفقیت

برای ثروتمند شدن باید مانند آنان اندیشید. هیچگاه به دنبال پول نباشید در عوض ایده هایی را خلق و ارائه کنید که مشتریان علاقه مند را ب سوی شما جذب کند. در این صورت پول مانند جریان سیال به سمت شما به حرکت خواهد آمد.همیشه محصولات را ارزیابی کنید و در جهت بهتر کردن کیفیت آنها گام بردارید. همیشه در نظر داشته باشید ثروت کسب کرده شما پاسخی است از جانب مشتری شما که برای کیفیت محصول شما به شما می پردازد.   نو آوری، گذشت، تلاش و قلبی پر از عشق که در قالب باور جلوه گری می کند، مهم ترین عوامل در جهت ثروتمند شدن است و آن چیزی است که با چینش صحیح و در زمانی مقرر از ناشناخته ترین افراد، ثروتمندان خود ساخته ساخت.

پاسخی بگذارید