ـ این یادداشت در صفحه دیدگاه (صفحه ۸) روزنامه مردم سالاری در تاریخ ۱۸ مرداد ماه چاپ شده است ـ

انسان به امید زنده است و زندگی واقعی، یعنی امیدواری. آنچه در نوشتار پیشین بررسی کردیم، مراتب نا ملایماتی را در بر داشت که تحریم ها بر بازار ایران، تحمیل کردند. در این فرصت بد نیست نگاهی داشته باشیم به آنچه که می تواند برون رفت از دوران تنبلی بازار و حرکت رو به سوی بهتر شدن را کمی تسهیل نماید. البته در همین ابتدا، باید پیشنهاد کنم که اگر در گروه باورمندان به یک معجزه اقتصادی در ایران هستید، نمی توانید مخاطب این یادداشت باشید. از دیدگاه من، آنچه نیاز امروز ما است، رهایی از آسیب امیدواری های بی جا و حرکت به سوی یک پیشرفت معنی دار است. چنین احساس می شود که این بار نیز این احتمال وجود دارد که بازار ایران، از آن سوی پشت بام بیافتد. به این ترتیب ممکن است این برداشت ناصحیح به وجود آید که این بار و باز هم بدون نیاز به تلاش ما، قرار است همه چیز با برداشته شدن تحریم ها بهتر شود. اگر چنین تفکری در فضای کسب و کار ما نهادینه شود، باز هم باید ده سال آزگار بنشینیم تا به چشم خود ببینیم که به بیراهه رفته ایم. اما اگر شما در گروه کسانی هستید که فکر می کنید این دوران، فرصتی است برای تحولی از جنس بهتر شدن، پیشنهاداتی را که در ادامه خواهد آمد، بیشتر مورد بررسی قرار دهید.

اگر خواهان پیروزی در کسب و کارتان در دوران پسا تحریم هستید، بر هوشمندی در برنامه ریزی هایتان بیافزایید. برنامه ریزی حتی در کشوری مانند ایران که ممکن است به واسطه تاثیر پذیری بازار از عوامل مختلف و بی ثباتی احتمالی، چندان کار آمد جلوه ننماید، یعنی اولین گام پیروزی. پس اولین تحول را در جنس برنامه ریزی هایتان متبلور سازید. پیشنهاد می کنم برنامه هایی کوتاه و برگشت پذیر بنویسید تا بتوانید همواره نتایج را در اندک زمانی بررسی نموده و در صورت لزوم سریعاً خود را با تحولات تطبیق دهید.

اگر خواهان پیروزی در کسب و کارتان در دوران پسا تحریم هستید، با کیفیت آشتی کنید. درست است که همه ما مدعی کیفیت در تولید و کیفیت در ارائه خدمات هستیم، اما به زودی، مشتری با انتخابهایش به ما خواهد فهماند که آیا این ادعایمان درست بوده یا نه. در نتیجه اگر خواهان کسب سهم قابل قبولی از بازار هستید، به کیفیت اهمیت دهید. فراموش نکنید در این دروان که زیرساختهایی جدید از کانالهای ارتباطی، گستره آگاهی را در جامعه مصرف کننده و مخاطبین هدف احتمالی کسب و کار شما، دست خوش تغییر کرده است، دیگر برداشت مشتری از کیفیت، آنی نیست که ممکن است پیشتر وجود می داشت.

اگر خواهان پیروزی در کسب و کارتان در دوران پسا تحریم هستید، در حوزه برندینگ، طرحی نو دراندازید. اگر تا دیروز کسب و کارتان فقط وجود داشت و نفس می کشید و گذران عمر می کرد، امروز با هدف ربودن گوی سبقت از رقبا، این مقدار از بودن کافی نیست. همین است که ضروری می کند یک سرمایه گذاری همه جانبه درحوزه برندینگ را. از این رو، فرقی نمی کند یک کسب و کار کوچک هستید یا بزرگ، کالا می فروشید یا خدمات، با مصرف کننده نهایی سر و کار دارید یا به کسب و کاری دیگر می فروشید، چاره ای ندارید جز اینکه، در حوزه برندینگ، طرحی نو دراندازید.

اگر خواهان پیروزی کسب و کارتان در دروان پسا تحریم هستید، به فکر ارزش افزوده بیشتر برای خریدارانتان باشید. خریدار شما، پولی می دهد و کالا یا خدمتی دریافت می نماید. حال اگر به ساده ترین بیان ممکن، کمی بیش از کالا یا خدماتتان از شما دریافت نماید، بی شک وارد مسیر وفاداری به شما و برندتان خواهد شد. نکته جالب اینجاست که افزودن چنین عاملی به آنچه می فروشید، چندان دشوار نیست و به هوشمندی می توانید با توجه به شناختی که از مخطبانتان دارید، به موفقیت در این حوزه دست یابید.

اگر خواهان پیروزی کسب و کارتان در دوران پسا تحریم هستید، نیروهای متخصص را دریابید. نیروی انسانی خوب، جزء لاینفک پیروزی در کسب و کار است. به ویژه اگر فروشنده خدمات هستید. در نتیجه اگر می پذیرید که دورانی فرا رسیده است که باید گرد رخوت از قامت کسب و کارتان بتکانید، به جذب، حفظ و افزایش رضایتمندی نیروهای مختصص در حوزه کاری خود، بیش از گذشته فکر کنید.

اگر خواهان پیروزی کسب و کارتان در دوران پسا تحریم هستید، گوشه چشمی به صادرات داشته باشید. درست است که بسیار دشوار است و قدرت رقابت پذیری زیادی طلب می کند، اما صادرات به کشورهایی که مرزهای تجاری خود را به روی تولیدات ایرانی گشوده اند، می تواند هم سودآوری داشته باشد و هم خوش نامی برای کشورمان در عرصه تجارت بین الملل. لازم نیست برای موفقیت در صادرات خیلی بزرگ باشید، کافی است برای پیروزی در این مسیر، خیلی هوشمند شوید.

اگر خواهان پیروزی کسب و کارتان در دوران پسا تحریم هستید، سازمانتان را چابک کنید. بروکراسی سازمانی، آفت بزرگ کسب و کار ایران است که حتی پایش به شرکتهای خیلی کوچک نیز باز شده است. شما برای اینکه از قطار پیشرفت جا نمانید، بهتر است از همین امروز به فکر بازآفرینی سازمانتان در قالب یک سازمان چابک باشید.

و در نهایت اگر خواهان پیروزی در کسب و کارتان هستید، تجارب گذشته را بر گیرید و ناملایماتش را فراموش کنید. تنها دورانی که ما می توانیم آن را بسازیم، آینده است و تنها دورانی که هیچ کاری نمی توانیم برایش بکنیم، گذشته. چه تلخ و چه شیرین.

photo_2015-08-10_20-59-15.2