روش های پیشنهادی برای کاهش هزینه کسب و کار های کوچک

واضح است که هر دارنده کسب وکار به دنبال ایجاد فرصت های بیزنسی بیشتر می باشد تا سود بیشتری را برای کسب و کار خود به ارمغان آورد و از طرفی هم خواستار کاهش هزینه های ناشی از این اقدامات نیز هست. یک ضرب المثل انگلیسی می گوید”A penny saved, is a penny earned” بدین معنا که هر چه به صرفه جویی در هزینه بپردازیم در واقع همان مقدار سود کرده ایم. هر دارنده کسب و کار کوچک، باید تدابیری برای کاهش هزینه کسب و کار خود داشته باشد و باید برای این اقدام، از هزینه های اضافی پرهیز کرده و کماکان با بودجه موجود به انجام کار ها بپردازد. اگر شما هم یک دارنده کسب و کار کوچک هستید که به دنبال کاهش هزینه کسب و کار خود می باشید، شاید این مقاله به شما در این راستا کمک کند.

 

فضاهای کوچک را به دفاتر سازمان یافته تبدیل کنید

یکی از عناصر مهم برای کاهش هزینه کسب و کار های کوچک، مسئله استفاده بهینه از محل کسب و کار است. اگر به دنبال یک محیط برای راه اندازی کسب و کار خود هستید، شاید در ابتدا به نظر رسد که بهتر است تا یک جای بزرگ را به اجاره بگیرید. اما در واقع این گونه نیست. شما می توانید از یک محیط کوچک برای شروع کسب و کار خود یاری بجویید و از فضای موجود استفاده بهینه بنمایید. این بدین معنی است که برای شروع یک کسب و کار لزوما استفاده از فضای بزرگ با بسیاری از فضا ها و محیط های بلااستفاده درست نیست و هر دارنده کسب و کاری برای کاهش هزینه کسب و کار خود در ابتدای کار بهتر است از فضای کوچک تر استفاده نماید.

از کاغذ های کمتری استفاده کنید

شاید جالب و در عین حال احمقانه به نظر آید. اما جالب است بدانید که یک روش بسیار ساده برای کاهش هزینه کسب و کار های کوچک، استفاده کمتر از کاغذ است. اگر نیاز به ثبت و ضبط بعضی اسناد دارید، شاید بهتر باشد که این کار را به کمک یک کامپیوتر انجام دهید. این اقدام در بلند مدت به شما در جهت کاهش هزینه کسب و کارتان کمک شایانی می کند. بدین صورت که استفاده کمتر از کاغذ به شما در کاهش هزینه های ناشی از پرینت و بایگانی مدارک نیز کمک می کند.

از شارژهای مالی خودداری کنید

بسیاری از کسب و کار های کوچک، همواره برای بعضی از امور غیر ضروری مالی مانند امور مالی انجام شده در سیستم ATM، هزینه می کنند و این می تواند در بعضی مواقع کسب و کار ها را متحمل هزینه های بسیار زیادی کند. شاید بهتر باشد برای پرهیز از چنین هزینه های غیر ضروری، امور مالی خود را با بانک و سازمان هایی انجام دهید نیازی به چنین هزینه هایی نباشد و به شما در جهت ذخیره پول و کاهش هزینه کسب و کار یاری رساند.

همواره در مبادلات خود با دیگر کسب و کار ها به دنبال تخفیف گرفتن باشید

همانطور که مشتریان شما در هنگام انجام معاملات از شما انتظار تخفیف دارند، شما نیز باید این حق را به خود بدهید که در انجام معاملات و امور مالی با دیگر کسب و کار ها مانند خرید وسایل مورد نیاز سازمان یا شرکت، راه اندازی یک سرویس برای کسب و کارتان و یا حتی پرداخت پول برای خوراک روزانه خود، درخواست تخفیف کنید. این چیزی است که شاید کسب و کار هایی که در تعامل با شما هستند به شما پیشنهاد ندهند یا برایشان خوشایند نباشد. اما اگر مذاکراتی سازنده در این زمینه داشته باشید، می توانید موفق شوید. این استراتژی شاید دوباره احمقانه به نظر آید، اما در بلند مدت به  شما در کاهش هزینه کسب و کار کمک می کند.

از افراد کاردان برای رونق کسب و کارتان یاری بجویید

یکی از بزرگ ترین هزینه های هر بیزنسی، هزینه های ناشی از پرداخت حقوق ماهانه و پاداش کارکنان است.شاید بهتر باشد در جهت دوری جستن از این امر و کاهش هزینه کسب و کار، به جای استخدام نیروی کار تمام وقت بسیار زیاد، از افراد کاردان برای رونق کسب و کارتان استفاده کنید. بدین سان شما می توانید پول بیشتری را ذخیره کنید. در واقع اگر شما افراد کاردان را به استخدام بیزنس خود در آورید و از آنها یاری بجویید، می توانید بدون اینکه به بهره وری کسب و کارتان لطمه ای بزنید از آنها بهترین استفاده را ببرید و هم زمان با کاهش هزینه کسب و کار، شاهد رشد و رونق کسب و کارتان شوید.

از نرم افزار های حساب داری استفاده کنید

امروزه نرم افزار های زیادی وجود دارد که به یاری آنها می توان فشار کاری را از دوش کار کنان برداشت. به این ترتیب می توان این ادعا را نیز کرد که به کار کنان کمتری نیاز خواهید داشت و نهایتا این به این معنی است که شما می توانید از صرف هزینه های اضافی برای پرداخت حقوق و … خودداری کرده و به صرفه جویی در صرف هزینه های کسب و کار بپردازید.

از ادوات و وسایل به صرفه استفاده کنید

هزینه های ناشی از پرداخت قبوض ادوات و وسایل الکتریکی، جزو یکی از مهم ترین پارامتر های هزینه ای یک کسب و کار است که هر دارنده کسب و کار، باید نسبت به آنها چاره کند. ساده ترین راه این است که به جای استفاده از ادوات الکتریکی مرسوم، از تجهیزات به صرفه و با مصرف انرژی پایین استفاده کنید. با این تدبیر، می توانید از دور ریز اضافی پول پرهیز کنید. این روش می تواند کمک زیادی در کاهش هزینه کسب وکار نماید.   ایده ها و نظریه های فوق الذکر، ممکن است در نگاه ابتدایی، بی اثر جلوه نماید ولی در اصل به کمک همین روش های ساده و به کار گیری صحیح و اصولی آنها می توانید نقش موثری در کاهش هزینه کسب و کار خود داشته باشید و به موجب آن گام موثری در رونق کسب و کارتان برداشته باشید.

پاسخی بگذارید