عاداتی که کارمندان موفق بیرون از محیط کار به آن ها پایبندند

اگر بپذیریم که نتایج یک سازمان متاثر از نحوه تفکر مدیر آن سازمان است، این حقیقت را نیز نمی توانیم انکار کنیم که این نحوه عملگرایی و نحوه عملکرد کارکنان و کارمندان موفق و یا غیرموفق می باشد که پتک نهایی را فرود می آورد، و بدون وجود این عملگرایی و بازده مطلوب از سوی کارکنان، امکان به بار نشستن تفکرات مدیر و دیگر فعالان سازمان وجود نخواهد داشت.

در دنیای امروز کسب و کارها، بازده بالا در کارمندان در نتایج سازمان بسیار ضروریست. دلیل این امر هم فشردگی رقابت بین کسب و کارها و جلب نظر مشتریان هدف می باشد. در این یادداشت به صورت مختصر و کوتاه پرداخته ایم به این موضوع که کارمندان موفق با تکیه بر چه عادات و خصیصه هایی ـ در بیرون از محل کار ـ می توانند اثربخش تر ظاهر شوند، و نتایج سازمان را به سمت موفقیت اشاعه دهند.

ـ آن ها وقت بسیاری را با همکاران بسیار موفق خود می گذرانند

کمال هم نشین در انسان اثر می کند. اگر می خواهید کارمند بسیار موفقی شوید، باید با کارمندان بسیار موفق نشست و برخاست داشته باشید. این نوع روابط محدود به خوردن یک چای، یا داشتن یک جلسه کاری بلند مدت نمی شود. می توان در هر فرصتی با همکاران موفق و خوب هم صحبت شد، همراه شد و سرانجام روزی مانند او موفق شد.

ـ کارمندان موفق عموما کمتر با وسایل الکترونیکی درگیر هستند

عده ای از کارمندان اقتضای شغل شان کار کردن با وسایل الکترونیکی مانند موبایل و … است. اما در عموم موارد افرادی که کمتر از موبایل استفاده می کنند، بازده بیشتری از خود بروز می دهند. اگر شما هم می خواهید در جرگه کارمندان موفق باشید، باید عادت کنید موبایل خود را کمتر چک کنید، کمتر بر صفحه موبایل چشم بدوزید و بیشتر تمرکز داشته باشید.

ـ کارمندان موفق از صبح های خود به نحو بهتری استفاده می کنند

بهره مندی کامل از ساعات ابتدایی صبح، مهارتیست بسیار کارساز. ساعات اولیه صبح انرژی بیشتری دارد و می تواند در بازده کل روز شما تاثیر فراوانی داشته باشد. ( در این خصوص این یادداشت را مطالعه کنید)

ـ آنان هیچگاه یادگیری را فراموش نمی کنند

در هر حوزه و تخصصی که باشید، همیشه می توان چیزهای تازه یاد گرفت، همیشه می توان بروز بود و اطلاعات جدیدی جمع آوری کرد. برای شما به عنوان یک کارمند موفق ، الزامیست که همواره در حال یادگیری باشید و هرگز این روند سازنده را متوقف ننمایید.

پاسخی بگذارید