عادت های تاثیرگذار مدیران موفق | ۸ عادت موثر مدیران گوگل

بخش روابط عمومی شرکت گوگل، طی یک تحقیق مقاله ای را با مضمون ” عادت های تاثیرگذار مدیران گوگل” در ۸ بند منتشر کرد. این عادات، عادت های تاثیرگذار مدیران می باشد که با کاربست و عمل به آن، قطعا بهبود وضعیت مدیریت را شاهد خواهید بود. هر ۸ عادت و رفتار ذکر شده در این مقاله موثر هستند، ولی بندهای اول مهم تر نیز می باشند.

۱ـ یک مربی و آموزگار خوب باشید

یکی از عاداتی که معمولا مدیران فراموش می کنند، همین است. آن ها فکر می کنند کارمندشان باید هر چیزی را بلد باشد، در صورتی که این یک مدیر خوب و کاربلد است که هر آن چیزی را که می تواند به کارمندان خود می آموزد و حتی از آن ها یاد می گیرد. بنابراین سعی کنید تعامل مثبت خود با کارکنانتان را زنده نگاه دارید. انتقادات و پیشنهادات خود را همچون یک مربی دلسوز و کاربلد با او در میان گذاشته و نظرات خود را به عنوان مدیر به دور از هر نوع غرض ورزی به او برسانید. به صورت رخ به رخ و حضوری با کارمندانتان تعامل دارید؟ این موضوع را در اولویت لیست کارهای خود بگذارید.

۲ـ کل تیم را دریابید و میکرو مدیر نباشید

اصطلاح میکرو مدیر برای کسانی است که فقط به یک نقطه خاص از کل سازمان، شرکت، فروشگاه و … متمرکز هستند و قریب به اتفاق  فعالیت هایشان در راستای تقویت آن یک بخش است.  یک مدیر موفق می داند که از مهم ترین عادت های تاثیرگذار مدیران همین نکته است. با همه تیم تعامل داشته و روی تمام تیم تمرکز کنید.

۳ـ از موفقیت کارمندان خودتان ابراز خشنودی کنید

الزامی مبنی بر اینکه با کارمندان خود مانند یک روبوت رفتار کنید وجود ندارد. می توانید روابط خارج از محیط کاری با هم داشته باشید، یا در کمترین حالت، موفقیت ها و اتفاقات خوب زندگی هر یک را به همدیگر تبریک بگویید. این اتفاق سبب ایجاد ارتباطی دوست داشتنی، خارج از محیط کار برای کارمندان می شود.

۴ـ خلاقیت و نتیجه گرایی را به تیم تزریق کنید

بر روی هدفی که برای تیم خود مشخص کرده اید تمرکز کنید و به تیم نیز بیاموزید که بر روی نتیجه تمرکز داشته باشند، در نهایت آنچه که مورد قضاوت قرار خواهد گرفت، همین نتیجه خواهد بود. لذا یکی از عادت های تاثیرگذار مدیران موفق، تمرکز بر روی نتیجه و رفع موانع برای رسیدن به نتیجه است.

۵ـ برای تیم خود شنونده خوبی باشید و ارتباطات مثبتی برقرار کنید

ارتباط یک کانال دو طرفه است. گفتن و شنیدن. سخنان کارکنان خود را بشنوید، به نگرانی ها، دغدغه ها و استرس های آنان گوش فرا دهید. بیشتر از اینکه یک مدیر باشید، رهبری بیاموزید. تیم خود را رهبری کنید.

۶ـ در آموزه های فردی و گروهی تیم را یاری کنید

برای پیشرفت هر روزه خود، تیم خود و اعضای این تیم، در تلاش باشید. یکی از عادت های تاثیرگذار مدیران موفق این است که برای ارتقای فردی و درونی هریک از کارمندان نیز زمان صرف می کنند. مثلا آموزش مهارت مدیریت زمان، غلبه بر استرس ها و … از جمله عادات خوب یک مدیر به شمار می رود.

۷ـ چشم اندازی واضح و اهدافی مشخص برای سازمان داشته باشید

این بند مواقعی اهمیت بیشتری پیدا می کند که تیم شما در یک آشفتگی به سر می برد. در این لحظات نیز شما باید اهداف و استراتژی های سازمان را فراموش نکنید و آن را در گوش اعضای تیم نیز بخوانید که مهم ترین چیز در این تیم، هدف تیم است.

۸ـ آستین بالا بزنید و کار کنید

مدیران نباید فکر کنند که برای پشت میز نشینی  و هیچ کاری نکردن مدیر شده اند! هر مدیری باید با سختی ها و ریز مسائلی که در یک کار وجود دارد آشنا باشد تا دقیقا بداند کارمندان یا کارگران در چه حالند. بنابراین عادت پشت میز نشینی، یکی از عادات بدی است که هیچ مدیر موفقی آن را انجام نمی دهد.

پاسخی بگذارید