فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک در سه ماهه اول راه اندازی

شما ممکن است در تبدیل یک ایده به یک کسب و کار موفق شده اید و کسب و کار کوچک خود را راه انداخته اید. اما همگی می دانیم که در دنیای امروزی، اگر این کسب و کار به سوددهی  و فروش نرسد، عملا چیزی به دست نیاورده اید. فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک در سه ماهه اول راه اندازی از این جهت اهمیت بیشتری می یابد که در نظر بگیریم که اکثر کسب و کارها در ماه ها و سال های آغازین خود پاشیده و از بین می روند.

طبیعتا اگر سه ماهه اول که دوران مهم و دشواری است با سلامت کامل بگذرد، برای ادامه مسیر می توان تمهیدات مناسبی اندیشید. برای فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک ، خصوصا در سه ماهه اول، طرح های زیادی ممکن است وجود داشته باشد، اعم از پروموشن ها و … . در این مقاله نکاتی بیان شده است که رعایت آن ها قطع به یقین در سه ماهه اول راه اندازی کسب و کارتان کمک حالتان خواهد بود و ممکن است حتی بقای همیشگی کسب و کارتان را نیز تضمین کند.

ـ تولید و نشر محتوای ویدیویی در شبکه های اجتماعی اولین گزینه است

شاید بتوان ادعا کرد شاه کلید بازاریابی محتوایی، تولید و بازاریابی محتوای ویدیویی است. همانگونه که بارها در همین وبسایت عنوان شده، سال ۲۰۱۶ نیز به عنوان سال بازاریابی ویدیویی نام گذاری شد. اکنون با پیشرفت وحشتناک شبکه های اجتماعی، تولید و نشر ویدیو چندان کار سختی برای شما نخواهد بود. بنابراین، برای جلب اعتماد هرچه بیشتر در اوان کار، ویدیوها، تیزرها و تبلیغات ویدیویی را آماده کرده و در شبکه های اجتماعی و پلتفرم های مختلف نشر دهید. قطعا ویدیو بهترین نوع محتوا برای بازاریابی است. لذا از این پتانسیل بسیار ارزشمند به هیچ وجه عقب نشینی نکنید. حتی در صورت لزوم می توانید از یک تصویر بردار و ویراستار حرفه ای ویدیو کمک بخواهید تا به بهترین نحو این امر به منصه ظهور برسد.

ـ بر روی عملکرد سازمان نظارت تحلیلی داشته باشید

مدیر و یا صاحب بیزنسی که می خواهد فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک را در سه ماهه نخست تاسیسشان ببیند، بایستی مدام قلم و کاغذی در دست داشته و حساب کتاب نماید. باید نظارتی مناسب بر عملکرد سازمان داشته و از زیر و بم فروش ها، خریدها، رضایت یا نارضایتی مشتریان و … اطلاع کافی داشته باشد. نمی شود سرمایه لازم برای یک کسب و کار را تامین کرد و سپس پا رو پای انداخت و به این امید که این کسب و کار روند صحیح خودش در سه ماهه اول را طی خواهد کرد، نشست. آستین بالا بزنید و به صورت تحلیلی و آنالیزی، بررسی کنید و علل و عوامل پیروزی یا شکست های کوچک ولی مهم را استخراج کنید.

ـ تبلیغات دهان به دهان معجزه می کند؛ خصوصا در سه ماهه اول تاسیس کسب و کار

در نسل حاضر که روش های بازاریابی و تبلیغات گسترده شرکت های مختلف، چشم و گوش مردم را پر کرده، و کمتر کسی پیدا می شود که به تبلیغات خیابانی و چاپی و حتی آنلاین توجه کند، تنها تبلیغ دهان به دهان است که می تواند منجی کسب و کار شما شود تا فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک ، در بیزنس شما نیز دیده شود است. اصلی ترین عامل نیز برای گسترش تبلیغ دهان به دهان، بالا بودن کیفیت می باشد. نکته مهم دیگر در این نوع تبلیغ این است که حتی یک مشتری را هم به دست فراموشی نسپارید و از همان ابتدا که تعداد اندکی مشتری به سمت کسب و کار شما جاری می شوند، به قول معروف سعی کنید هوای همه را داشته باشید. این موضوع در سرفصل مدیریت ارتباط با مشتریان قابل بیان است که در بند بعدی بررسی خواهد شد.

ـ شما فرصتی عالی برای پی ریزی یک CRM قوی یا یک تیم مدیریت ارتباط با مشتریان توانا دارید

به طور طبیعی و معمول قرار نیست در سه ماهه اول کسب و کارتان، مشتریان بی شماری داشته باشید به طوریکه توانایی ایجاد ارتباطی محکم و خوب بین شما و آنها برایتان مقدور نباشد. پس چرا اینکار را نکنید؟ فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک در سه ماهه اول زمانی به بهترین نحو جواب خواهد داد که شما تعداد مشتریان وفادار خود را بالا ببرید. از همین اوایل کار، سعی کنید با همه مشتریان رابطه معقول و مناسبی داشته باشید. بدین ترتیب از لذت فروش بیشتر کسب و کارهای کوچک بهره مند خواهید شد، هم یک فونداسیون عظیم و قوی برای ایجاد یک CRM توانا خواهید ساخت.

پاسخی بگذارید