مدیریت زمان چیست؟

مدیریت زمان فرآیند برنامه ریزی و سازماندهیِ اختصاص دادن زمان ، به کارهای مختلف است. یک مدیریت زمان خوب، مدیریت زمانیست که بتوانیم هوشمندانه تر کار کنیم، نه سخت تر و سنگین تر، و بدین ترتیب بتوانیم در زمانی کوتاه تر، کارهای بیشتر و مفیدتری انجام بدهیم، به خصوص زمانی که کارها زیاد است و فشار کاری بیشتر. ضعف در مدیریت زمان ، به کیفیت کار شما آسیب زده و استرس را در درونتان بیشتر می کند. همواره تصور افراد بر این است که زمان کافی برای انجام کارها در طول روز ندارند و مدام از کمبود زمان، می نالند. اما همگی می دانیم که تمام انسان ها از همین مقدار زمان، یعنی ۲۴ ساعت در طول روز برخوردار هستند، و می شناسیم افرادی را که در همین مدت زمان مشخص و ثابت، در کسب و کار خود موفق هستند، به روابط خانوادگی خود می رسند، در طول روز کمی وقت استراحت و تفریح نیز برای خود در نظر می گیرند، و بسیاری از فعالیت ها و کارهای دیگر، و با این وجود نه تنها با کمبود زمان مواجه نمی شوند، بلکه زمان اضافی نیز همواره دارند. به یاد داشته باشیم که افرادی هم چون بیل گیتس، اینشتین، استیو جابز، موتزارت و بسیاری دیگر از مشاهیر و بزرگان تاریخ نیز، همین ۲۴ ساعت وقت را داشتند، نه ذره ای بیشتر و نه ذره ای کمتر. پاسخ این تناقض در یک عبارت خلاصه می گردد: ” مدیریت زمان ”

افراد موفق معمولا زمان خود را به شکلی فوق العاده مدیریت می کنند. شما نیز می توانید با استفاده از مدیریت زمان، و یادگیری تکنیک های آن، توانایی کارکردی خود را افزایش دهید، هوشمندانه تر و موثر تر باشید، بدون توجه به اینکه فشار کاری و حجم فعالیتی در زندگی شما چقدر است. مدیریت زمان مفید، خوب و موثر، نیازمند این است که از این پس تمرکز خود را به جای حجم فعالیت ها، به حجم نتایج بگذارید. ” مشغول بودن مترادف موثر بودن نیست.” (از قضا، نه تنها مترادف نیست، بلکه غالبا متضاد نیز می باشد.) گذراندن روز در حجم دیوانه واری از کارهای مختلف و کاملا نا مرتبط به هم، عموما راندمان کاری را پایین می آورد. چرا که شما ناگزیر حواس و تمرکز خود را بین چند کار مختلف و کاملا نا مرتبط به هم پخش و تنظیم می کنید و بالطبع راندمان را کاهش می دهید. دوباره تاکید میکنم، مدیریت زمان صحیح، باعث هوشمندانه تر کار کردن شما می شود، نه سخت کار کردنتان. و بدین ترتیب است که در زمان اندک، نتایج بیشتر و بهتری به دست می آید.

مدیریت زمان چیست؟

مدیریت زمان به این بستگی دارد که شما برای هر فعالیت خاص، چه مقدار وقت و انرژی می گذارید و این وقت را چگونه سازماندهی می کنید. ممکن است این به ذهن ما برسد که به جای اختصاص دادن وقت گرانبهای خود به یادگیری چنین تکنیکی، می توانم روی کارم تمرکز کنم و وضعیت آن را بهبود بخشم. اما شک نکنید که با یاد گرفتن تکنیک های مدیریت زمان ، اتفاقات بسیار مثبتی در زندگی تان رخ خواهد داد:

ـ بهره وری و کارایی بیشتر
ـ اعتبار و شهرت حرفه ای بیشتر
ـ استرس کمتر
ـ افزایش فرصت های پیشرفت
ـ فرصت های بیشتر دست یابی به موفقیت در زندگی کاری و شخصی

اما عدم مدیریت زمان می تواند پیامدهای  نامطلوب فراوانی برای ما داشته باشد:
ـ فرصت های از دست رفته فراوان
ـ روند ناکارآمد در کسب و کار
ـ کیفیت پایین کاری
ـ اعتبار و شهرت حرفه ای ضعیف و عدم پیشرفت در این کانال
ـ استرس های به شدت بالا

سپری کردن اندک زمانی برای یادگیری تکنیک های مدیریت زمان، تاثیرات شگرف و عمیقی در زندگی و کسب و کار شما ایجاد می کند.

جمع بندی

مدیریت زمان فرآیند سازمان دهی، و برنامه ریزی برای وقت، و تعیین زمان اختصاص داده شده به هر کار و فعالیتی است. اختصاص دادن زمان خود به یادگیری این مهارت را نوعی سرمایه گذاری بدانید. چرا که با یادگیری این مهارت ها، خواهید دید چه اتفاقات بی نظیر و مثبتی در زندگی کاری و شخصی شما رخ خواهد داد. بنابراین، در این مورد بخوانید، گوش کنید، ببینید، و تحت هر صورتی در خصوص مدیریت زمان بیشتر یاد بگیرید و یاد بگیرید و یاد بگیرید.

 

این محصول صوتی را از دست ندهید!

 

مدیریت زمان

http://aydinnamdar.com/wp-content/uploads/2017/08/%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86.jpg

برای کسب اطلاعات و خرید: کلیک کنید

پاسخی بگذارید