” موفق ترین ها ” قبل از ۸ صبح این امور را در برنامه دارند

موفقیت امری نسبی است. فکر می کنید تفاوت بین ” موفق ترین ها ” و افراد دیگر چیست و از کجا نشئات می گیرد؟ آیا غیر از این است که ” موفق ترین ها ” از ساعات شبانه روزی خود به نحو بهتری بهره می جویند؟ می خواهیم بپردازیم به تفاوت های کوچک و جزیی که بین ” موفق ترین ها ” و افراد دیگر موجود است. برای مثال، افراد معمولی که از یک موفقیت نسبی نیز برخوردارند، معمولا صبح به موقع از خواب بیدار شده و راهی محل کار خود می شوند؛ اما افرادی که سوپر موفق لقب گرفته اند، معمولا قبل از شروع کار، و به احتمال قوی قبل از ساعت ۸ صبح، امور به خصوصی را در برنامه روزانه خود جای داده اند. این مقاله این موضوع را در دستور کار قرار داده و بررسی می کند که به طور معمول، موفق ترین ها چه کارهایی را قبل از ساعت ۸ صبح انجام می دهند. 

ـ موفق ترین ها از یک ساعت زنگ دار به درد بخور استفاده می کنند!

بله، شاید با دیدن این عنوان از خود بپرسید این نکته چه تاثیری در موفق تر بودن افراد می تواند داشته باشد؟ پاسخ سوال شما این است که برای مثال فرض کنید شما از گوشی موبایل خود برای بیدار شدن صبح زود استفاده می کنید. بله، اگر مدام در بیدار شدن صبح زود مشکل دارید، جای هیچ تعجبی نیست؛ چرا که در این صورت می توانید به راحتی هرچه تمام، یک نقطه را لمس کرده و به ادامه خروپف شیرین خود ادامه دهید! برای بسیاری از انسان ها، پنج دقیقه هم پنج دقیقه است. اما نقطه مقابل وقتی است که یک ساعت زنگ دار واقعی و به درد بخور را در آن سمت اتاق قرار داده اید. به محض بلند شدن صدا از این ساعت، شما چاره ای جز اینکه از رخت خواب خود جدا شده و حرکت کرده و آن ساعت را خاموش کنید ندارید! به علاوه استفاده از چنین ساعتی باعث استفاده کمتر شما از موبایل، و گذراندن وقت باارزش در شبکه های اجتماعی و … می شود.

ـ موفق ترین ها پس از جدایش از رخت خواب، برای خود وقت تنفس در نظر می گیرند

انتظار یک روز عالی را از خود نداشته باشید؛ وقتی سرتان را از بالشت برداشته و در کامپیوتر یا موبایل فرو می کنید! افراد موفق، اهمیت زدودن استرس و آسایش روان را درک کرده اند. از همین رو بعد از برخواستن از خواب، دقایقی را به تنفس عمیق و صِرف در یک محیط مناسب اختصاص می دهند. به این ترتیب، تمام استرس ها و فشارهای جانبی و یا ته مانده از روزهای قبل را از ذهن خود می زدایند، و با روحیه ای بی نظیر و مثال زدنی، روز خود را ادامه می دهند. این گام بسیار ساده به نظر می رسد؛ اما تاثیراتش شگرف است.

این دوره‌ی آموزشی را از دست ندهید: آیین شادمانگی

ـ این افراد لباس های امروزشان را از دیشب آماده کرده اند

این گام یکی از نشانه های ذهن آرام است. ذهنی که سازماندهی مناسبی در مورد تمام امور در خود جای داده است. وقتی شما قبل از خواب لباس های روز بعد خود را آماده می کنید، لطف بزرگی در حق خودتان و کسب و کارتان انجام می دهید! چرا که پس از بیدار شدن از خواب، قرار نیست تمرکز خود را به خاطر مسائل بی اهمیتی همچون انتخاب نوع لباس از بین ببرید. می بینید که با انجام چه کارهای ساده و پیش پا افتاده ای می توانید صاحب یک ذهن آرام و سازماندهی شده شوید.

ـ ورزش کردن قبل از ساعت ۸ صبح، مختص موفق ترین ها است

همانگونه تحقیقات علمی هم بر این مدعا صحه گذاشته است، ورزش و تحرک باعث ترشح هورمون شادی آور و لذت آور اندورفین می شود. ممکن است افراد مختلف برای هدف های مختلفی ورزش کنند. آنچه در این مقاله مد نظر است، داشتن یک تحرک مناسب برای شادابی بیشتر و استارت شاداب تر روز است. نه اینکه حتما یک ورزش طاقت فرسا انجام دهید، خیر؛ ولی با دقایقی پیاده روی یا دوچرخه سواری، می توانید تا آخر روز، خود را شارژ و سرحال نگه دارید.

ـ موفق ترین ها پیشنهاد می کنند روزتان را با خواندن آغاز کنید

خواندن همیشه و هر لحظه تاثیرات مثبت خود را خواهد داشت، اما لذت خواندن در اولین ساعات صبح، قبل از صبح ساعت ۸، چیزیست دیگر. پیشنهاد می شود قبل از شروع روز کاری، مطالعه کنید و سپس عازم محل کار شوید. البته منظور از خواندن، مطالعه اخبار مرگ و میر انسان ها در فلان جای جهان نیست! کتابی به دست بگیرید، و صفحاتی از آن را مطالعه کنید. هر کتاب و موضوعی که علاقه مند هستید.

پاسخی بگذارید