چرا نباید شخصیت واقعی خود را در محیط کار پنهان کنیم؟

آیا تا به حال حس کرده اید که لازم است در محیط  کار شخصیت خود را چیزی غیر از آنچه که هستید به نمایش بگذارید؟ برای اینکه بیشتر دیده شوید ، فردی جز خودتان باشید؟ شاید در کشور ما برای بانوان این موضوع بیشتر مطرح باشد. احتمالا آنان تصور کنند که زنانگی باعث می شود که در کسب و کار نتوانند پیشرفت کنند و همواره در سایه باشند. از همین رو در لباس پوشیدن ، در صحبت کردن ، در راه رفتن و در تمام ویژگی های ظاهری و درونی شخصیت واقعی خود تغییراتی ایجاد کنند. اما همه می دانیم که هیچ کسی در هیچ کسب و کاری با نقش بازی کردن موفق نشده است. در این یادداشت می خواهیم بررسی کنیم که چرا نباید شخصیت واقعی خود را در محیط کار پنهان کنیم.

صورت مسئله را طرح کنیم: مشکل اساسی در چیست؟ ضعف اعتماد به نفس

اولین قدم همیشه طرح مسئله است. در اولین قدم ما باید بدانیم که به دنبال چه هستیم. فقط کسانی خود واقعی شان را در محل  کار پنهان می کنند که اعتماد به نفس و عزت نفس کافی ندارند و خود را کمتر از دیگران می دانند. به همین دلیل هم با اتخاذ رفتار های غیر واقعی سعی دارند خود را به دیگران نزدیک کنند و یا بالاتر از بقیه نشان دهند. بی هیچ شبهه ای این یعنی ضعف اعتماد به نفس. مگر می شود کسی عزت نفس و اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و خود را جای کس دیگری جا بزند؟ قطعا نه! ( در این خصوص این محصول را از دست ندهید)

نسخه کپی ؟ یا نسخه اصل ؟

یک نسخه کپی هیچگاه نمی تواند جای یک نسخه اصل را بگیرد؛ حتی اگر این نسخه کپی بسیار با کیفیت باشد. فارغ از اینکه راجه به چه چیزی صحبت می کنیم، بدانیم که اورجینال هر چیزی ، بهتر از کپی هر چیزی است. کپی کاران بازنده اند!

هر انسانی ممکن است اشتباه کند، ولی کپی کاران حق اشتباه ندارند

هر انسانی ممکن است اشتباه کند. افراد معتبر بعد از اشتباه ، معمولا خطای خود را پذیرفته ، عذرخواهی کرده و سعی می کنند در صدد جبران برآیند. اما وقتی شما نقش فرد دیگری را بازی می کنید ، هر آن ممکن است در این نقش بازی کردن دچار خطا شده و پای خود را در محیط کار به دام بیاندازید. این موضوع به صورت مستقیم و شدید اعتبار شما را می گیرد و به فردی گوشه گیر تبدیل تان می کند.

تنها یک محل کار با صداقت ، می تواند مفید باشد

دلیل شما از کار کردن و بودن در محیط کار چیست؟ آیا غیر از این است که می خواهید توفیقاتی را نصیب خود و مجموعه خود کنید و در این بازی برد ـ برد سهیم باشید؟ شما تنها زمانی خواهید توانست به این مهم دست یابید که با صداقت رفتار کنید و با صداقت با شما رفتار کنند. اکنون چه دلیلی دارد شما شخصیت واقعی خود را پنهان کرده و به جای شخصیت واقعی و خود حقیقی تان نقش یک فرد دیگر را بازی کنید؟

پاسخی بگذارید