چهار رسالت مهم بازاریابی محتوایی

بی هیچ شبهه ای، دوران دوران بازاریابی محتوایی است. امروزه با هر فعال کسب و کاری که ردی از خود در اینترنت دارد گفتگو کنید، حتماً در خصوص بازاریابی محتوایی از او خواهید شنید. اما اینکه بازاریابی محتوایی چیست، از اینجا به بعد نظرات و دیدگاه ها فرق می کند. در باب چیستی بازاریابی محتوایی زحمت مطالعه بیشتر را به شما خواننده محترم می دهم چرا که در این یادداشت در صدد هستم تا رسالت بازاریابی محتوایی را مورد بررسی قرار دهم. به همین قدر از بنده بسنده کنیده که بازاریابی محتوایی عبارت است از جلب نظر مخاطب از طریق تولید و نشر محتوای متنی، صوتی، تصویری و ویدئویی به گونه ای که بتواند منجر به فروش شود. و اما بخوانیم از مواردی که از آنها به عنوان رسالت اصلی بازاریابی محتوایی نام می بریم.

۱ـ بازاریابی محتوایی یادآوری نیاز می کند

این اولین گام در هر نوع بازاریابی است. اینکه شما نیازی را خلق کنید یا وجود آن را به یک مشتری احتمالی یادآوری نمایید. هدف از بازاریابی محتوایی این است که همین احساس نیاز به سان بازاریابی فیزیکی در حوزه آنلاین نیز رخ دهد. پیشگامان حوزه بازاریابی محتوایی به خوبی می توانند از این اهرم استفاده نمایند.

۲ـ بازاریابی محتوایی خود عرصه رقابت است!

امروزه محتوا رقابت می کند. شبهه ای به این نداشته باشید. شاید محصول یا خدمت شما از هر نظر بسیار سرتر از دیگری باشد. اما اگر آن دیگری بهتر از شما بتواند تولید محتوا نماید، در ذهن مشتری شما جایگاه مطلوب تری خواهد یافت. محتوای خوب، خوش سلیقه، کارآمد و به موقع می تواند گوی سبقت را از رقبا برباید

۳ـ بازاریابی محتوایی عامل مهمی در بهبود رتبه وب سایت در موتورهای جستجو است.

اگر برنامه میان مدت و بلند مدت برای کسب و کار اینترنتی خود دارید، بی شک یکی از اصلی ترین منابع ورودی کاربر به وب سایت خود را موتورهای جستجو تعریف کرده اید. محتوا خوب که در آن اصول و قوانین بهینه سازی موتورهای جستجو به درستی رعایت شده باشد، عاملی است که در میان مدت به بعد رتبه را بهبود داده و ورودی های حاصل از جستجو را افزایش می دهد که این آورده کمی برای بازاریابی محتوایی نیست.

۴ـ بازاریابی محتوایی اعتماد می آفریند

شاید این نکته حتی از دیدگاه حرفه ای های این حوزه نیز پنهان مانده باشد. زمانی که شما محتوا خلق می کنید، می نویسید، تصویر و فیلم تولید می کنید، کاربر اینترنت و مخاطب احتمالی شما به این احساس دست می یابد که شما بلد هستید یا به عبارتی، شما اینکاره هستید. همین امر یکی از آورده های پنهان ولی بسیار ارزشمند بازاریابی محتوایی است. اگر در این حوزه مبندی هستید، می توانید از متخصصان کمک بگیرید.

پاسخی بگذارید