چگونه از پتانسیل های فضای مجازی برای توسعه کسب و کارتان استفاده کنید

فضای مجازی با سرعت شگفت آوری در حال تبدیل شدن به اصلی ترین حقیقت در این دنیا می باشد. اغلب ما، بخش بزرگی از زمان خود را صرف انواع فعالیتها در فضای مجازی می کنیم و به تبع آن، رفتارهای اغلب ما به عنوان مشتری نیز تابعی از همین حضور و فعالیت در فضای مجازی شده است. اما جای بسی تعجب دارد که هنوز کم نیستند تعداد کسانی که در مقام صاحب کسب و کار، این حقیقت را نادیده می گیرند و هیچ تلاشی برای بهره برداری از فرصتهای بی بدیل موجود در فضای مجازی انجام نمی دهند. اگر شما خواننده محترم، جزو کسانی هستید که قصد دارید کسب و کارتان را بر زیرساخت فضای مجازی توسعه دهید، پیشنهاد می کنم پیشنهاداتی را که در ادامه خواهد آمد، به دقت مطالعه کرده و به کار ببندید.

۱ـ وب سایت خود را همین امروز راه اندازی کنید.

اگر پیشنهادتم در این خصوص را با دعوت برخی از دوستان به راه اندازی وب سایت شروع می کنم، نشان می دهد که هنوز تعداد کسب و کارهایی که وب سایت دارند و با کمک آن اهداف و برنامه هایشان در حوزه فروش و امور مشتریان را به پیش می برند، چندان زیاد نیستند. یک آمار جهانی نشان می دهد تنها ۵۱% کسب و کارهای کوچک در جهان وب سایت دارند، این درحالی است که ۹۷% مشتریان، کالا یا خدمات مد نظر خود را به صورت آنلاین جستجو می نمایند. (منبع) از این رو، اگر هنوز وب سایتی برای کسب و کارتان دست و پا نکرده اید، هم اکنون برخیزید و دست به کار شوید.

۲ـ وب سایت خود را بهینه کنید

اگر جزو کسانی هستید که پیش از اینها اقداماتی انجام داده اید و وب سایت کسب و کارتان را راه اندازی نموده اید، گام بزرگی از دیگران جلوتر هستید. اما این کافی نیست. بلکه اکنون زمان آن رسیده است که وب سایتتان را مورد بازنگری قرار دهید. اگر چنانچه وب سایت کسب و کار شما، به اندازه کافی زیبا و جذاب نیست، از کاربر پسندی مناسبی برخوردار نمی باشد، نظم در چیدمان و به تبع آن سهولت در دسترسی کاربر به اطلاعات مورد نیازش در آن دیده نمی شود، اصلاحات را در دستور کارتان قرار دهید. نکته بسیار مهمی که فراموش کردنش خطایی است نابخشودنی این است که حتما باید وب سایت شما، سازگار با موبایل و تبلت باشد. چرا که در دوران حاضر، تعداد کاربرانی که اینترنت را از طریق گوشی های تلفن همراهشان تجربه می نمایند، بسیار بیشتر از کسانی است که با استفاده از کامپیوتر شخصی به دنیای مجازی می پیوندند.

۳ـ شبکه های اجتماعی را با دید توسعه کسب و کارتان در یابید.

سرعت رشد شبکه های اجتماعی سرسام آور است. اگر بپذیریم که هر روز خیل عظیمی از شهروندانی که تا دیروز حتی نمی دانستند اینترنت چیست در حال پیوستن به شبکه های اجتماعی گوناگون هستند، پی به این نکته اساسی خواهیم برد که خیل عظیمی از مخاطبان و مشتریان ما در این شبکه ها جمع و در دسترسمان هستند. از این رو، شبکه های اجتماعی را نه به عنوان فضاهایی برای وقت گذرانی صرف و لذت بردن از ارتباطات، بلکه با هدف توسعه کسب و کارتان در یابید. در این خصوص، پیشنهاد می کنم به جای فعالیت در تعداد متعددی از شبکه های اجتماعی، یک یا دو مورد را انتخاب نموده و فعالیت هوشمندانه ای را در آنها برنامه ریزی و اجرا کنید.

۴ـ تولید محتوا کنید

فارغ از اینکه زمینه کسب و کارتان چیست و شما چگونه با کمک وب سایتتان قصد توسعه کسب و کارتان را دارید، ضروری است با هدف بالا آمدن در موتورهای جستجو، دست به تولید محتوای ارزشمند بزنید. در این خصوص، ضروری است وب سایتتان بخشی به عنوان وبلاگ داشته باشد تا شما بتوانید به راحتی تجارب خود را در آن بخش منتشر نمایید. اگر موفق شوید اصول بهینه سازی در موتورهای جستجو را به خوبی رعایت نمایید، خواهید توانست به مرور زمان، مخاطبان زیادی را به سمت وب سایت خود جذب نمایید.

پاسخی بگذارید