چگونه از ۳ ساعت اولیه صبح گاه بیشترین بهره را ببریم

صبح گاه شما، کلید موفقیت شما در هر روز است. اما بستگی به این دارد که صبح خود را چگونه شروع کنید. در یک زمان مناسب به خواب رفتن و داشتن یک خواب شبانه عالی و بیدار شدن با یک انرژی بالا و حالی تازه، همه و همه برای موفقیت روزی که در صبح گاه آن به سر می برید، اهمیت فراوان دارد. نکات زیر می توانند شما را در استفاده و بهره وری بیشینه از ۳ ساعت اولیه صبح یاری کنند.

۱ـ حتی‌الامکان زود بیدار شوید

چالشی برای خود تعیین کنید و خود را به سحرخیزی و زود بیدار شدن عادت دهید. چرا که شما در ساعات اولیه صبح گاه فرصت بیشتری برای ساختن ادامه روز دارید. برای مثال ساعت ۶ تا ۷ صبح زمان بسیار پربازده تری است نسبت به ساعت ۱۱ تا ۱۲ ظهر. حتی اگر در هر دو حالت ما دقیقا با ۱ ساعت طرف باشیم. نه یک دقیقه کمتر، نه یک دقیقه بیشتر. سحرخیزی به آن اندازه که فکر می کنید سخت نیست.  فقط کافیست به مدت دو الی سه هفته یک برنامه منظم خواب و بیداری داشته باشید تا بدن و ذهن شما، ساعت خود را تنظیم کنند و به برنامه صبحگاه خود عادت کنید .

۲ـ صبحانه ای سرشار از پروتئین میل کنید

خوردن صبحانه کامل یک ضرورت برای هر فردیست که به دنبال راندمان بالا و ساختن یک روز عالیست. پیشنهاد می شود صبحانه ای که میل می کنید سرشار از پروتئین باشد تا سوخت بدن و مغزتان را برای یک روز کامل فراهم کنید. خواهید دید که با چنین تمهیدی در بیشینه تمرکز و بازده خواهید توانست که کار کنید. معمولا بعد از گذشت اندک زمانی از صبح، گرسنگی به معده چنگال می اندازد. صبحانه کامل و دارای پروتئین، به تنظیم سطح قند خون کمک می کند و شما را از گرسنگی واهی و زودرس دور نگاه می دارد.

۳ـ از محرک های غیر طبیعی بپرهیزید

فکر سحرخیزی در هر صبح گاه ، ممکن است شما را وسوسه کند که به هر قیمتی این کار را انجام دهید. برخی خوراکی ها و نوشیدنی ها همانند قهوه می توانند به این امر کمک کنند. اما توجه داشته باشید که مصرف  برخی داروها و محرک ها صرفا برای زود بیدار شدن کاری به واقع اشتباه و خطرناک است. اما پیشنهاد بهتری وجود دارد: برای اینکه صبح راحت تر و بهتر بیدار شوید و بدن تان با این بیداری مقابله نکند، علاوه بر نکات گفته شده، می توانید هنگام دوش گرفتن و در پایان دوش، دمای آب را کم کرده و دقیقه ای را زیر آب ولرم یا خنک بگذرانید.

۴ـ مدیتیشن یا مراقبه انجام دهید

مدیتیشن یا مراقبه یک راه شگفت انگیز برای داشتن ذهنی متمرکز و خالی از افکار منفی است. این کار ذهن شما را آرام تر و جسم شما را برای داشتن یک روز عالی و پرانرژی آماده می کند. مدیتیشن می تواند برای حل بعضی مسائل و رسیدن به اهداف، برای شما الهام بخش باشد. این کار را می توانید صبح قبل از ترک خانه، یا به محض رسیدن به محل کار، در آرامش تمام انجام دهید. ( در این خصوص می توانید از منابع معتبر، بیشتر مطالعه کنید)

۵ـ تمام پریشانی و حواس پرتی ها را دور کنید

خوبی سحرخیزی این است که افراد کمی می توانند سعی در برآشفتن ذهن شما و وارد کردن استرس به شما داشته باشند! در ساعات اولیه صبح گاه ، موبایل خود را کنار بگذارید، و چک کردن ایمیل و شبکه های اجتماعی را به ۳ ساعت بعد موکول کنید. گوش دادن به موسیقی طبیعت مانند صدای پرندگان یا شرشر آب به شدت می تواند ذهن شما را متمرکز کرده و تمام تنش ها و آشفتگی های بیرونی را دور کند.

۶ـ پس از سه ساعت کار و تلاش، به ذهن خود استراحت دهید و از موفقیت به دست آمده لذت ببرید

احتمالا این یک راه خلاف عرف و عجیب به نظر برسد که ساعاتی پس از صبح گاه کار را رها کنید و فقط به موفقیت فکر کنید. اما انگیزه و اعتماد به نفسی که این کار به شما می دهد با چیز دیگری قابل مقایسه نیست. به علاوه شما اگر طبق نکات گفته شده، از ۳ ساعت اول صبح گاه استفاده مناسبی برده باشید، این چند دقیقه استراحت به هیچ وجه عامل هدر رفت زمان ارزشمند شما به شمار نخواهد رفت. پس از ۳ ساعت کار کردن طبق نکات یاد شده، می توانید چند دقیقه ای پیاده روی کنید یا فقط چشمان خود را ببندید و از موفقیت امروز خود لذت ببرید. پس از اتمام این کار با چنان روحیه قوی و خلاقیتی عظیم به کار باز خواهید گشت که هزاران بار این چند دقیقه را جبران خواهد نمود. پس دوست عزیز، به خاطر داشته باش که چگونه باید از ساعات اولیه صبح بیشترین استفاده را ببری. بسیاری از ما ها، عملی کردن این موضوع را بسیار سخت و حتی غیرممکن می پنداریم. اما با رعایت نکات مزبور، می توانید به سادگی این کار را انجام دهید. صبح گاه لحظات طلایی برای هر انسانی به شمار می رود. می توانید تحقیق کنید و ببینید که افراد موفق عموما در چه ساعاتی از روز بیدار شده و چگونه صبح خود را می گذرانند. ۳ ساعت اولیه صبح گاه را فراموش نکنید. این ساعات طلایی ترین زمان برای هر فردی هستند که رویای موفقیت های بزرگ را در سر می پروراند.

پاسخی بگذارید