چگونه جذاب باشم ؟

هیچ شکی ندارم که هر انسانی حداقل یک بار این سوال را از خود پرسیده است. چگونه جذاب باشم؟ کم نیستند انسانهایی که عمری با همین سوال زندگی می کنند و بدون یافتن پاسخ آن این جهان را ترک می نمایند. اگر فکر می کنید که چراغ این سوال در ذهن مردان و زنانی که الهه زیبایی و جذابیت هستند خاموش شده است، سخت در اشتباهید. چگونه جذاب باشم سوالی است که در لحظه ذهن میلیاردها انسان را به خود اختصاص داده که با احتمال بسیار بسیار زیاد شما هم یکی از آنها هستید. اما واقعاً چگونه جذاب باشم؟ یافتن جواب برای این سوال مستلزم این است که شما دوست خوبم، خود را به معنای واقعی آماده جذاب شدن کنید.

آنچه در ادامه خواهید خواند، پاسخی است برای یکی از مهمترین و حیاتی ترین سوالهای ذهن شما. پیش از پراختن به پاسخ این سوال که چگونه جذاب باشم ، مایلم این نکته را با هم مرور کنیم که آیا واقعاً جذابیت نکته مهم در زندگی کاری و فردی به شمار می آید یا خیر؟ پاسخ من به این سوال این است، بخش بزرگی از پیروزی های شما در زندگی فردی، اجتماعی و کاری در گرو میزان جذابیت شماست. هرچه جذاب تر به نظر آیید، به همان اندازه احترام بر انگیزتر خواهید بود و به همان اندازه در اولویت دیگران قرار خواهید گرفت. خواه این دیگری مدیری باشد که در حال استخدام شماست و یا کارفرمایی که قرار است پای برگه قراردادتان را امضا کند. اما نکته اینجاست که تنها جذابیت کافی نیست. شما باید بلد باشید یک حمایت تمام عیار از شخصیت خودتان در تمام طول زندگی خود داشته باشید. من شخصاً بسیار با افرادی برخورد کرده ام که در اولین برخورد جذاب بوده اند اما وقتی لب به سخن گشوده اند، تمام آنچه از آنها در ذهنم ساخته بودم ویران شده است. پس، اگر در جستجوی پاسخی برای این سوال هستید که چگونه جذاب باشم ، باید خود را برای حمایت و پشتیبانی تمام عیار از این جذابیت نیز آماده کنید.

۱ـ خودتان باشید، چون بهترین هستید

اولین توصیه من به کسانی که دوست دارند جذاب باشند این است که هرچه زودتر به خود واقعیشان تبدیل شوند. شاید این جمله کمی عجیب باشد اما متاسفانه در اجتماع امروز ما، اغلب قریب به اتفاق انسانها در تلاش هستند شبیه کسی دیگر باشند که نتیجه برای همه ما عیان است. اما اگر دوست دارید مهم ترین پاسخ من به سوال ” چگونه جذاب باشم ” را بدانید، این است که هرچه سریعتر در تمام ابعاد به خود واقعیتان برگردید. شما یک مخلوق منحصر به فرد هستید. هیچ کس مانند شما نیست و این یعنی یک هیجان مطلق به شرطی که بلد باشید چگونه از آن بهره برداری نمایید.

۲ـ اعتماد به نفستان را بالا ببرید

در فرصتهای آتی بیشتر در خصوص اعتماد به نفس خواهم نوشت اما نکته اساسی که از شما می خواهم در همین مرحله از من بپذیرید این است که انسانها به اندازه ای که شما به خود ارزش و احترام قایل هستید به شما احترام قائل خواهند بود. ارزش و احترام شما به خودتان رابطه ای بسیار نزدیک با اعتماد به نفستان دارد. قبول دارم بالا بردن اعتماد به نفس چندان آسان نیست، اما تلاش شما در این مسیر، معادل با تلاش برای یافتن پاسخ سوال چگونه جذاب باشم است.

۳ـ لباس بیش از آنچه به ما گفته اند مهم است

ما فرزندان اجتماعی هستیم که همیشه لباس خوب را نکوهیده است. این یک تصور باطل است که لباس اصلاً مهم نیست. بسیار هم مهم است. اما لازم نیست برای جذاب شدن حتماً لباس گران قیمت به تن کنید، حتما برند بپوشید و حتماً از فروشگاه های خاصی خرید کنید. یک فرمول ساده دارد، اینکه سبک خودتان در لباس پوشیدن را خلق کنید به گونه ای که متناسب با شخصیتی باشد که دوست دارید از خود به نمایش بگذارید و این سبک را همیشه حفظ نمایید. خواهید دید که چقدر لباس شما در جذاب تر شدنتان نقش خواهد داشت.

۴ـ شنیدن را جایگزین گفتن کنید

انسانهای جذاب کم حرف می زنند، اما خوب حرف می زنند. سعی کنید شنونده خوبی باشید و هرگز برای بیان دیدگاه هایتان عجله به خرج ندهید. اجازه دهید نظرتان را بپرسند، در این صورت حرفتان بیشتر خریدار خواهد داشت. زمانی هم که با این شرایط نوبت سخن گفتن شما شد، خوب و سنجیده حرف بزنید. خلاصه بگویید. خوب شروع کنید و خوب به پایان ببرید. رسا سخن بگویید. اجازه دهید اعتماد به نفس بالایتان در هر کلمه از آنچه بیان می کنید نمود داشته باشد.

۵ـ همیشه لبخند بزنید

لبخند روی لبان شما، نماینده ای است از درونی آرام. تنها کسانی می توانند همیشه لبخند بزنند که درونشان آرام و اعتماد به نفسشان در بیشترین مقدار ممکن باشد. پیشنهاد نمی کنم به صورت تصنعی لبخند زدن تمرین کنید. بلکه توصیه من این است که درونتان را آرام کنید و اعتماد به نفستان را به اوج ببرید. اینگونه ناخودآگاه لبخند بخشی از چهره تان خواهد شد.   آنچه در اینجا آورده شده، تنها پنج جواب به سوال چگونه جذاب باشم بود. بی شک می توان ساعتها در این خصوص صحبت کرد. به زودی محصول جامعی در این خصوص منتشر خواهد شد. اگر چنانچه دوست دارید از انتشار این محصول مطلع شوید، لطفاً فرم زیر را تکمیل کنید.

پاسخی بگذارید