کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند؟

اگر تیتر برایتان به اندازه ای جذاب بوده که شما را به خواندن این متن دعوت کرده است، این یک نشانه خوب است. شما یا یک مدیر هستید که دوست دارید بدانید کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند ، یا اینکه در آینده نزدیک تبدیل به مدیری خواهید شد که دوست دارید دوست داشته شوید! البته احتمالات دیگری هم وجود دارد که آنها را بررسی نمی کنیم. به هر حال به هر طریقی و با هر نیروی محرکه ای که اکنون در حال مطالعه این یادداشت هستید، خبری خوبی برای شما دارم و آن اینکه در پایان این یادداشت شما با حق انتخاب بسیار مهمی آشنا خواهید شد. بعد از اینکه فهمیدید کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند ، شما با این انتخاب مواجه هستید که با کاربست این نکات به یک مدیر دوست داشتنی تبدیل شوید و یا برعکس، با دوری از این ویژگی ها روز به روز از دوست داشته شدن فاصله بگیرید. اما اگر از من می شنوید، نه یک با و نه دو بار، چند بار این یادداشت را بخوانید تا از صمیم قلب به این درک برسید که کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند و با یک همت بزرگ، بشتابید به سمت رعایت این نکات تا شما هم مورد علاقه کارمندانتان قرار بگیرید. البته ذکر این نکته در همین آغاز خالی از لطف نیست که دوست داشته شدن در مقابل بی تفاوتی، گزینه بسیار بهتری به شمار می آید. به این مفهوم که اگر فکر می کنید خیلی هم مهم نیست کارمندانتان دوستتان داشته باشند یا نه، در مسیر تبدیل شدن به یک رهبر عالی، راه طولانی و دشواری پیش رو دارید. همه رهبران موفق دنیای کسب و کار که امیدوارم شما هم یکی از آنها باشید، محبوب قلب کارمندانشان هستند چرا که می دانند کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند .

۱ـ کارمندان مدیرانی را دوست دارند که اعتماد به نفس بالایی داشته باشند

اگر انتظار داشتید شروع به برشمردن نکاتی بکنم که در آنها صحبت از پرداخت پاداش و حقوق و مزایای بالا و … به میان می آید، سخت در اشتباه بوده اید. اینها نکاتی هستند که همگان می دانند و نیازی به یادآوری مجدد آنها وجود ندارد. من موارد پنهانی را بیان می کنم تا راهگشا باشند. اولین پاسخ من به این سوال که کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند ، این است: مدیرانی با اعتماد به نفس بالا. چرا که کارمند همیشه به مدیر تکیه می کند. هرچه آن تکیه گاه مستحکم تر باشد، به همان اندازه این تکیه کردن مطمئن تر و لذت بخش تر خواهد بود. از این رو، مدیران با اعتماد به نفس بالا، دوست داشتنی تر هستند.

۲ـ کارمندان مدیرانی را دوست دارند که مسئولانه زندگی می کنند

شنیدن این جمله از زبان یک مدیر بسیار لذت بخش است. “من مسئولیت این اشتباهم را می پذیرم و از شما عذرخواهی می کنم”. مسئولیت! اشتباه! عذرخواهی! آقا یا خانم مدیر! بله، درست خواندید. هستند مدیرانی که مسئولانه زندگی و کار می کنند و بر اساس همین مسئولیت پذیری، مدیران دوست داشتنی هستند. اگر هنوز دوست دارید بدانید کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند ، مدیران مسئولیت پذیر را به لیست خود اضافه کنید.

۳ـ کارمندان مدیرانی را دوست دارن که خوب گوش می کنند

اگر یک مدیر هستید، باید خوب گوش کنید. به مشتری، به فروشنده دیگر شرکتها، به منشی، به کارمند، به همه. همین که خوب گوش کنید، می شوید که مدیر دوست داشتنی. به تجربه دیده اید و دیده ایم که بسیاری از کارمندانی که حرفی برای گفتن دارند، تنها در ذهن خود حرفی برای گفتن دارند. شما فقط به آنها گوش می کنید و ماجرا به همین جا خاتمه می یابد. پس پاسخ سوم ما به این سوال که کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند ، مدیرانی است که خوب گوش می کنند.

۴ـ کارمندان مدیرانی را دوست دارند که زندگی خانوادگی موفقی دارند

شک ندارم این مورد در میان جوابهایی که به سوال”  کارمندان چگونه مدیرانی را دوست دارند ” دادم، عجیب ترین جواب به نظرتان می آید. اما این یک حقیقت است. کارمندان مدیرانی را که زندگی خانوادگی موفقی دارند، بیشتر دوست دارند چرا که یک زندگی خانوادگی مستحکم و موفق، این نوید را می دهد که مدیر ما در تمام جنبه ها قدرت مدیریت دارد.

۵ـ کارمندان مدیرانی را دوست دارند که برای خودشان ارزش قایلند و زمان صرف می کنند

اگر مدیری هستید که خیلی به خودتان، به لباستان، به خورد و خوراکتان و به هر آنچه که به شخص شما مربوط است اهمیت چندانی قائل نمی شوید، باید بگویم فرصت بزرگی برای دوست داشته شدن را از دست می دهید. کارمندان مدیر خوش تیپ، مدیران ورزشکار، مدیران کمی تا قسمتی خوش گذران (در حد و اندازه‌ی معقول) را بیشتر دوست دارند. البته چنین مدیرانی نیز به کارمندان خود اهمیت شایانی قائل می شوند چون کسانی که خود را ارزشمند می دانند، دیگران را نیز ارزشمند خواهند دانست.

 

پاسخی بگذارید