chocobrand

یکی از توصیه هایی که اغلب مدرسین و سخنرانان حوزه بازاریابی همیشه به آموزندگان این دانش دارند، این است که تا می توانید مشتریان خود را شگفت زده کنید. من هم در سمینارهای مختلف و در فرصتهای آموزشی، چنین توصیه را از قلم نمی اندازم، اما مایلم امروز تجربه یک شگفت زدگی دوست داشتنی را با شما در میان بگذارم.

اگر در آخر این یادداشت به این نتیجه برسید که من در حال تبلیغ کردن هستم، کاملاً حق با شماست. چطور ممکن است چنین تجربه ای از سوی دوستی خوب به من ارزانی داشته شود و من صرفاً به این خاطر که ممکن است مخاطبین عزیز و متخصص، برداشت به تبلیغ کنند، از نشر این تجربه خودداری کنم.

ماجرا از یک تلفن شروع شد. آن سوی خط، سامان صبرپور عزیز قرارداشت. مردی که من در این سالها، جز نیکی از او ندیده ام. حال و احوال کردیم و گپ زدیم. گفت هدیه ای برایم دارد و قرار دریافت این هدیه را تنظیم کردیم.

من هدیه ام را دریافت کردم. یک بسته شکلات با دو طرح متفاوت از لوگوی شخصی ام. در یک بسته بندی عالی، جعبه خوش ساخت چوبی که لوگو روی آن حک شده بود. با یک پرزانته حرفه ای. فکر همه چیز شده بود. در جایخی کائوچویی کوچکی به همراه یخ.

حسی خوبی به من دست داد. تلفنی تشکر کردم اما به نظر خودم کافی نبود. من باید این حس را با شما درمیان می گذاشتم. شک ندارم اگر دوست داشته باشید چنین حسی را به مشتریانتان منتقل کنید، شوکو برند یکی از گزینه های خوب شما خواهد بود.

دوستان، من به گونه ای واضح تبلیغ کردم آنچه را که لایق معرفی بود. برای سامان صبرپور عزیز و سایر دوستانشان در شوکو برند، بهترین ها را آرزو دارم.

www.chocobrand.ir
instagram.com/chocobrand

photo_2015-09-30_11-57-36