۵ دلیل برای اینکه شما هنوز یک میلیونر نیستید

اگر بپذیریم ثروت از مهم ترین فاکتورها در زندگی است، می توان یک دلیل قانع کننده برای آن داشت: اینکه ثروت می تواند پلی بین  شما و آزادی در حیاتتان باشد. آزادی و رهایی مهم ترین پارامتر برای لذت بردن از زندگی است. بنابراین می توان اهمیت ثروت را اینگونه توجیح کرد. در کل هر چیزی شما را به یک زندگی آزاد و رها متصل نماید، بسیار با اهمیت می باشد. امروزه ثروتمند، و شاید میلیونر بودن این نقش را می تواند به خوبی ایفا کند. راه های رسیدن به ثروت بی شمار است. توجیه این مطلب گستردگی کاری طیف میلیونر هاست. این یادداشت به پاسخ این سوال پرداخته که “چرا شما تا به امروز یک میلیونر نیستید؟” دلایل این عدم توفیق بسیار زیاد است.

به چند دلیل شاخص در این یادداشت اشاره خواهیم کرد.

رضایت و قناعت در شغلی راحت با درآمد متوسط

در زندگی انتخاب ها و تصمیم گیری های زیادی به وسیله هر کدام از ما ها صورت می گیرد. انتخاب یک شغل راحت با درآمدی متوسط که فقط زندگی را بگذراند کاری است که همه می توانند انجام دهند. برای خیلی ها همین درآمد حتی شاید زیاد هم به نظر برسد، اما یک میلیونر نمی تواند این فکر را داشته باشد. گاهی اوقات این موضوع منحصر به انتخاب شغل نیست. شاید فردی به خاطر فرار از سختی های توسعه شغل خود، نمی تواند به یک ثروتمند تبدیل شود. تنبلی یکی از اصلی ترین موانع برای میلیونر شدن است.

اجتناب از ریسک

ترس یک اصل جهان شمول و همگانی است و نه تنها انسان ها، بلکه سایر موجودات زنده نیز این حس را دارا می باشند. انسان ذاتا موجودیست که در برابر تغییر مقاومت می کند. ریسک ترسی است که از یک تغییر به وجود می آید. اما در دنیای حاضر و در کسب و کارهای امروزی بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است! چاره ای جز تغییر و بهبود هر لحظه برای هیچ کسب و کاری موجودیت ندارد. ( پیشنهاد می شود یادداشت “زنگ خطری که برای همه کسب و کار ها به صدا درآمده است” را بخوانید.)

منفی نگری نسبت به مقوله ثروت

بسیار مشاهده کرده ایم که دوستی با دیدن اتومبیل گران قیمتی در خیابان از روا داشتن هیچگونه اتهام مالی و غیر مالی برای صاحب خودرو پروایی نداشته و فرد ثروتمند را مورد عنایت های عامه و خاصه قرار می دهد. کسی که خود ایمانی به ثروتمند شدن از سالم ترین و انسانی ترین مسیر ندارد، هیچگاه و هیچگاه نخواهد توانست ثروتمند شود. بار منفی این افکار از یک سو، و عدم ایمان قلبی به مسیر میلیونر شدن از سویی دیگر، چنین انسان هایی را از کسب ثروت بیشتر باز می دارد.

تسلیم شدن و جا زدن

شکست خوردن با تسلیم شدن خیلی تفاوت دارد. اکثر انسان های موفق و سوپر موفق شکست های زیادی را در زندگی تجربه کرده اند. شکست هایی که شاید هر کدام از ما تجربه می کردیم، دیگر توان برخواستن نداشتیم. “جی کی رولینگ” نمونه بارز چنین انسان هایی است. اگر نیاموزید که هیچگاه در برابر شکست تسلیم نشوید، میلیونر نخواهید شد.

گرفتاری در منجلاب دوستی های سمی

اگر شما دوستانی دارید که هر روز در گوش تان آیه یاس می خوانند و ادعا می کنند شما هیچگاه ثروتمند نمی شوید، یقینا که همینطور است. اطرافیان شما به شدت بر روی ذهنیت شما و در نهایت بر نتایج شما تاثیر می گذارند. شما باید اطرافیان خود را پالایش کنید و نگذارید کسی شما را از هدف تان دلسرد کند.

پاسخی بگذارید