۶ نکته مهم برای توسعه کسب و کار اینستاگرامی

امروزه در  جهان شبکه های اجتماعی بسیاری وجود دارند، که لزوما شببیه هم نیستند و شاید اصلی ترین تشابه آن ها در این است که همه ” اجتماعی” هستند. اینستاگرام ابتدا در سال ۲۰۱۰ لانچ شد و اکنون ۵۰۰ میلیون نفر کاربر دارد که روزانه ۳۰۰ میلیون نفر از آن ها، یعنی ۶۰ درصد، در این شبکه اجتماعی فعالیت می کنند. تجربه کار با اینستاگرام برای کاربران، متفاوت از پلتفرم هایی مثل فیسبوک و توییر می باشد. مشاهده پست ها و فعالیت ها در اینستاگرام سریع تر است. در کل صمیمیت بیشتر و رسمیت کمتری نسبت به سایر شبکه های اجتماعی دارد. به طوریکه اکثر کاربران این پلتفرم، جوانان و نوجوانان هستند. به تبع رشد شبکه های اجتماعی و افزایش کاربران این شبکه ها، کسب و کارها نیز توسعه خود را در این مسیر شروع کرده اند. از جمله کسب و کار اینستاگرامی . در اختیار داشتن کسب و کار اینستاگرامی امروزه یکی از اهداف مهم برای هر کسب و کاری که هدف رشد دارد، به شمار می رود. شما از طریق کسب و کار اینستاگرامی ، می توانید فالوورهای خود را به مشتری تبدیل کرده و به راحتی کالا یا خدمت خود را به فروش برسانید. در این مقاله، ۵ نکته اساسی برای توسعه کسب و کار اینستاگرامی آورده شده است.

۱ـ اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما، به راحتی می توانند با شما تماس گرفته و در ارتباط باشند

در قابلیت جدید اینستاگرام ، می توانید پیج خود را به پیج اختصاصی کسب و کار تغییر دهید. بدین ترتیب کاربر یا مشتری می تواند با فشار دادن گزینه contact در صفحه اول شما، با شما تماس گرفته یا برایتان ایمیل بفرستد. به علاوه می توانید از قابلیت لینک گذاری در بیو استفاده کنید. هر مشتری و کاربری می تواند با این لینک با شما در ارتباط بوده، نظرات، پیشنهادات و انتفادات خود را مطرح کند. تسهیل راه ارتباطی بین شما و مشتری، یکی از مهم ترین نکات برای توسعه کسب و کار اینستاگرامی است.

۲ـ با در نظر گرفتن قسمت insights در اینستاگرام، بازخورد پست های خود را بدانید

به احتمال بسیار بالا می دانید که قسمت insights در اینستاگرام چگونه کار می کند. این قسمت به شما نشان می دهد که کاربران شما، فالوورها و مشتریان شما، به چه نوع پست هایی واکنش بهتری نشان می دهند. با چه نوع نوشته ها، تصاویر یا فیلم ها و تمام محتوای تولیدی بر روی اینستاگرام، بیشتر درگیر می شوند. این قابلیت از اینستاگرام را به یاد داشته باشید و آمارهای حاصل از آن را در توسعه کسب و کار اینستاگرامی خود به کار بندید.

۳ـ یک برنامه ریزی زمانی و تقویم مشخص برای فعالیت خود داشته باشید

ممکن است بازده پست های شما در ساعات مختلفی از روز، مختلف باشد. ممکن است در ساعات مشخصی، پست شما بیشتر و در بعضی ساعات کمتر بازدید شود. می توانید با کسب تجربه در این مورد، بهترین موقع برای ارسال پست را برای خود مشخص کنید و سعی کنید با برنامه مشخص و مدونی، در ساعات مشخصی از روز پست ارسال کنید. پس برای توسعه هر چه بیشتر کسب و کار اینستاگرامی تان، ساعات پربازده را مشخص کرده و فعالیت خود را به آن ساعات معطوف کنید.

۴ـ با پست های خود کاربران را تشویق به ارایه نظر نمایید

می توانید در پست ها و محتوایی که ارسال می کنید، خلاقیت و هوشمندی به خرج دهید تا کاربران به چالش کشیده شوند و اندکی از زمان خود را در زیر پست شما برای تشریح نظر خود بگذرانند. بدین منظور، می توانید در پست های خود سوالات جذابی مطرح کنید، تا کاربر به محض خواندن، بلافاصله سعی در بیان دیدگاه خود داشته باشد. این روش برای توسعه کسب و کار اینستاگرامی بسیار جواب ده است.

۵ـ هر از گاهی کاربران خود را به وبسایت تان هدایت کنید

دقت کنید که انجام بیش از حد اینکار می تواند تاثیر منفی در فالوور داشته باشد. هر از گاهی در پیج خود، مطالبی را که مختص وبسایت تولید شده است را قرار دهید و از کاربران بخواهید که در صورت تمایل، بر روی لینکی که در زیر پست یا در بیو مشخص کرده اید، رجوع کرده و از وبسایتتان نیز دیدن کنند. با کاربست این اصول، و یادگیری اصول بی شماری که در این زمینه وجود دارد، می توانید کسب و کار اینستاگرامی راه اندازی کنید، و یا کسب و کار خود را از این طریق توسعه بخشید. هستند کسب و کارهای بسیار موفقی که از طریق توسعه کسب و کار اینستاگرامی ، امروزه به شرکت های بسیار معتبری تبدیل گشته اند. شما نیز این فرصت را قدر دانسته و پتانسیل بالای این پلتفرم را از دست ندهید.

پاسخی بگذارید