۷ قدم اساسی برای چینش یک مارکتینگ پلن صحیح

برای اینکه بیزنس شما رشد کند به یک مارکتینگ پلن نیاز خواهید داشت. یک مارکتینگ پلن خوب، تمام جنبه ها را از نقطه نظر اینکه مشتری هدف شما کیست تا اینکه چگونه به مشتریان خود دست یابید و تا اینکه چگونه آنها را به مشتریان وفادار تبدیل کنید شامل می شود. اگر بتوانید قدم نخست مارکتینگ پلن را محکم بردارید خواهید توانست به مشتریان نامحدود دست یابید و موفقیت سازمان خود را تضمین نمایید.

در دست داشتن نقشه راه

چکیده ای از نقشه راه خود تهیه کنید این قسمت به لحاظ دارا بودن محتوی قسمت های بعدی پلن شما از اهمیت خاصی برخوردار است.

مشتریان هدف

این قسمت به مشتریان هدف شما اختصاص دارد واطلاعاتی اعم از سن و جنسیت آنها، علایق آنها و خواسته و نیاز های دقیق آنها را شامل می شود. در صورت موفقیت در تعیین مشتریان هدفتان شما این توانایی را خواهید داشت که تبلیغات خود را هدفمند نمایید و در پاسخ سود بیشتری در بازاریابی خود نمایید.

پیشنهاد فروش ویژه برای پلن بازاریابی

داشتن یک پیشنهاد فروش ویژه از اهمیت ویژه ای برخورداد است به طوریکه شما را از رقبایتان متمایز می کند. وجه تمایز بسیاری از شرکت های موفق در سرویس پیشنهاد فروش ویژه آنها می باشد.

استراتژی قیمت گذاری و موقعیت دهی

استراتژی قیمت گذاری و موقعیت دهی محصولات شما باید در یک راستا باشد. به طور مثال اگر بخواهید که سازمان شما به یک برند برتر در صنعت مورد نظر شما تبدیل شود، یک قیمت گذاری ضعیف، منجر به این می شود که مشتریان از خرید محصول شما سر باز زنند. در این مقطع از مارکتینگ پلن، باید موقعیت دهی مورد نظر خود را به محصولتان منتسب نمایید و متناسب با موقعیت محصول اقدام به قیمت گذاری محصولتان نمایید.

طرح توزیع

طرح توزیع نشان می دهد که مشتری به چه طریقی از شما خرید خواهد کرد، به طور مثال آیا مشتری ترجیح می دهد به وبسایت شما رجوع کرده و محصول یا خدمات شما را خریداری کند؟ یا اینکه همین محصول را به ترق دیگر مثلا خورده فروشی یا غیره تهیه نماید؟ شما به عنوان یک مدیر شرکت یا به عنوان یک فروشنده موظف هستید که به طرق مختلف به جذب مشتری بپردازید و این نیازمند داشتن یک برنامه ریزی صحیح می باشد.

استراتژی مارکتینگ آنلاین

بسیاری از مشتریان، امروزه به طور آنلاین به جست و جو و خرید محصولات و یا خدمات جدید می پردازند. داشتن یک استراتژی مارکتنیگ آنلاین به شما کمک شایانی در جذب مشتریان جدید می نماید و از طرفی برای شما می تواند سود رقابتی هم داشته باشد. چهار قدم اساسی در داشتن یک استراتژی مارکتینگ آنلاین موفق به شرح زیر است: ۱-انتخاب کلمات کلیدی: مشخص کنید که چه کلمات کلیدی را برای ارتقای سطح وبسایت خود ترجیح می دهید ۲-استراتژی بهبود موتور جست و جو گر وبسایت: داشتن یک روش بهینه، برای جست و جوی محصولات و خدمات شما به کمک موتور جست و جو گر وبسایت می تواند برگ برنده ای برای شما به حساب آید ۳-استراتژی تبلیغات آنلاین: آن دسته از تبلیغاتی را برای وبسایت خود در نظر بگیرید که مورد توجه مشتریان هدف شما باشد ۴-شبکه های اجتماعی: مستنداتی مبنی بر نحوه به کارگیری شبکه های اجتماعی برای مشتریان هدف خود را به دست آورید و ثبت نمایید.

استراتژی تبلیغاتی

داشتن یک استراتژی صحیح تبلیغاتی، برای موفقیت و پیشبرد صحیح مارکتینگ پلن شما بسیار مهم و حیاتی می باشد و به شما کمک می کند که مشتریان بیشتری را جذب کنید. تاکتیک های تبلیغاتی بسیار متنوعی اعم از تبلیغات تلویزیونی، بازار یابی تجاری، مطبوعات، تبلیغات آنلاین و … وجود دارد. از میان روش های گفته شده شما باید انتخاب نمایید که کدامین روش برای مارکتینگ پلن شما می تواند تاثیرات مثبتی داشته و منجر به جذب مشتریان هدف شما شود.

پاسخی بگذارید