BMW | لذت رانندگی از باواریا تا کل جهان

 “THE ULTIMATE DRIVING CAR

Bayerische Motoren Werke، یا به اختصار BMW ، کمپانی معروف اتوموبیل سازی آلمانی می باشد که به سال ۱۹۱۶ توسط Franz Josef Popp، شروع به کار کرد. این کمپانی موفق در شهر مونیخ ایالت باواریا آلمان واقع است و طبق آمار حاصل شده در سال ۲۰۱۲ توسط اداره کار آلمان، بالغ بر ۱۰۵۸۷۶ نفر در این مجموعه اتوموبیل سازی، مشغول به کار می باشند. BMW ، به لطف محصولات فوق العاده به یکی از برند های برتر و قابل اعتماد در سطح جهانی تبدیل شده است و با کمپانی های اتومبیل سازی Mercedes Benz و Audi، سه گانه بسیار موفقی را در جهان در دست دارند.

تاریخچه BMW

کمپانی BMW، در ابتدا توسط Franz Josef Popp، Karl Rapp و  Camillo Castiglino در سال ۱۹۱۶ شروع به کار کرد. در ابتدا این کمپانی به ساخت و تولید موتور هواپیما اقدام کرد. اما در سال ۱۹۱۸، بلافاصله پس از پایان جنگ جهانی اول، این واحد ساخت کار خود را متوقف کرد و پس از یک دوره ۵ ساله رکود به دلیل شرایط اقتصادی نابسامان آلمان در زمان جمهوری وایمار، در سال ۱۹۲۳ با رویکردی جدید شروع به کار کرد و این بار به تولید موتور سیکلت پرداخت. طی مدت بسیار کمی پس از تولید موتور سیکلت، BMW  به عنوان یک کارخانه معروف موتور سازی شناخته شده و تولیدات خود را در مقیاس های بالاتری به فروش رساند. پس از این موفقیت، در سال ۱۹۳۰، BMW، دوباره به سمت تولید موتور های هواپیما رو آورد. با این حال به دنبال یک رکود شدید اقتصادی در سال ۱۹۵۹، کمپانی دوباره به ناچار، دست از تولیدات قبلی بر داشته و این بار دست به یک نو آوری جدید می زند. این نو آوری همان چیزی است که BMW را امروزه به یک برند برتر در سطح جهانی تبدیل کرده است.

شروع تولید اتومبیل و جایگاه کنونی

به دنبال تغییر رویه تولید کمپانی در اوایل دهه ۱۹۶۰، کمپانی در در جهت توسعه واحد تولیدات خود در سال ۱۹۶۶، اقدام به خرید سهام کمپانی Hans Glas می کند. در پی این خرید، BMW، شروع به تولید اولین اتوموبیل معروف خود به نام Dixi می کند که طراحی آن را از طراحی مدل های اولیه Austin 7  اقتباس کرده بود. در سال ۱۹۹۲، BMW به دنبال شروع تولیدات خود در ایالات متحده و توسعه آن در خاک این کشور، اقدام به خرید سهام Industrial design studio واقع در ایالت کالیفرنیا می کند. دو سال پس از این اتفاق، کمپانی در جهت توسعه هر چه بیشتر تولیدات، اقدام به خرید سهام  British Rover می کند که در آن زمان حاصل سرمایه گذاری های همزمان برند های MG، Land Rover بود. اما به دلایل مشکلات اقتصادی ، گروه Rover مجبور به توقف تولیدات می کند و در پی آن هم BMW در سال ۲۰۰۰، کل سهام این گروه ورشکسته را به فروش می گذارد. امروزه BMW، با وجود تمام فراز و نشیب هایی که در این مدت ها تجربه کرده است، به عنوان یکی از برترین های اتومبیل سازی در جهان شناخته شده است. طبق آماری که در سال ۲۰۱۲ تهیه شده است، کمپانی BMW، سالانه در حدود ۱۸۰۰۰۰۰ دستگاه اتوموبیل تولید کرده و روانه بازار می کند.

کسب موفقیت در زمینه های ورزشی

امروزه BMW، به عنوان یکی از برترین برند ها در زمینه طراحی و تولید اتوموبیل های لوکس در جهان شناخته شده است. اما این موفقیت ها فقط در این زمینه به خصوص ختم نمی شود. این کمپانی موفقیت های بسیاری را هم در زمینه های ورزشی کسب کرده است که کمک شایانی به افزایش ارزش برند این کمپانی کرده است. به عنوان مثال می توان به کسب افتخارات در مسابقات اتومبیل رانی F1 در سال های ۲۰۰۶، ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ اشاره کرد. امروزه بالغ بر ۲۰ دستگاه از اتوموبیل های F1 این کمپانی در تورنومنت های اتوموبیل رانی جهان شرکت دارند. این فعالیت های ورزشی محدود به اتوموبیل رانی نمی شود. بلکه BMW در طول سال های مختلف به عنوان حامی بعضی از تورنومنت های ورزشی همچون المپیک ایالات متحده آمریکا و مسابقات گلف در ایتالیا و آلمان بوده است. در پی این اقدامات، BMW  توانسته است تا برند خود را به راحتی در میان مردم عرضه کند و این نوع تبلیغات در فروش و موفقیت BMW در این زمینه کمک فراوانی کرده است.  طبق آماری که در سال ۲۰۱۲ تهیه شده است، در این سال، BMW توانسته تا با فروش بی سابقه بخود در سطح جهانی به سودی معادل ۷۶ میلیارد یورو دست یابد. بر طبق گزارش ها و نظر سنجی ها، BMW ، در میان برترین تولید کنندگان خودرو در جهان شناخته شده است و در میان ۲۰ کمپانی برتر در به کار گیری تکنولوژی های نوین در ساخت و تولید محصولات خود قرار گرفته است.

پاسخی بگذارید