اهواز، شهر گرم مردمان خونگرم

دیشب (۹۳/۲/۲۷)، دومین سفر کاریم به شهر اهواز به پایان رسید و من بعد از پروازی خسته کننده به تبریز رسیدم. اما حیفم آمد گزارشی از شهر اهواز و مردمانش منتشر نکنم. شهری که پیش از رفتن، تصوری دیگر از آنجا در ذهنم نقش بسته بود.

اولین نکته ای که باید در خصوص اهواز قید کنم این است که این شهر، میهن مردمانی پرتلاش، خوش فکر، بسیار مودب و با فرهنگ می باشد. اهوازی ها برای من تعریفی جدید از میهمان نوازی ارائه کردند و در همین فرصت، از هر آنکه محبتش را از من دریغ نکرد، صمیمانه سپاسگزارم. مردمان اهواز، در جستجوی آموختن هستند و شیوه های نوین مدیریت کسب و کار را می جویند و از آنجایی که این منطقه از پتانسیل بی بدیلی برای پیشرفت در کسب و کار برخوردار است، شکی نیست که در آینده نزدیک، از اهوازیان و موفقیتهایشان، بیش از پیش خواهیم شنید.

خورد و خوراک! از انواع مختلف آن، مانند رستوران، فست فود، کافی شاپ و …، رونقی عجیب در این شهر دارد که شاید ریشه این موضوع را بتوان در ویژگی های آب و هوایی آن جستجو کرد. با کمی اغراق می توان گفت شهر اهواز در طول روز نیمه تعطیل است و در روز از تکاپویی که از ساعات اولیه شب شروع شده و تا نیمه های بامداد روز بعد ادامه می یابد، خبری نیست. خیابانهای پر ترافیک، مردمی با نشاط در حال قدم زنی و فروشگاه هایی که نور را به شب ارزانی می دارند، تصویری زیبا برای این شهر در آخرین ساعات روز می آفریند.

اما در این میان کارون موقرانه در حال جریان است. از مرکز شهر می گذرد و سالیان درازی است که می گذرد. درست است که اهواز از مراکز تاریخی و دیدنی کمتری برخوردار است، اما اهمیتی که در این شهر به همان اندک مراکز دیدنی داده شده است، شایان تقدیر است. نورپردازی جذابی که بر روی پل ها و مکان های تاریخی شهر انجام شده است، زیبایی شبهای اهواز را دو چندان می نماید.

در خصوص غذاهای این شهر باید بگویم که فست فود ها به معنی واقعی به تکاملی از تنوع دست یافته اند، اما غذاهای سنتی رایج در کل کشور مانند کباب و …، چندان تعریفی ندارد.

اما آنچه آشنایی با اهواز و مردمانش را بر من نصیب کرد، پروژه ای دوست داشتنی است که به زودی منجر به خلق برندی خواهد شد که امیدوارم یادگاری ناقابل بنده به شهر اهواز باشد. البته در آینده نزدیک از این پروژه بیشتر خواهم نوشت. همچنین ۲۳ خردادماه، در همراهی با مدرسه کسب و کار ویژن، سمیناری با موضوع “تبلیغات خلاق” در خدمت مردم اهواز خواهم بود. از دوست و کارفرمای گرامی، جناب آقای فرهادی عزیز که زمینه را برای آشنایی من با اهواز و خلق خاطراتی شیرین فراهم آوردند، صمیمانه سپاسگزارم و بهترین ها را برایشان آرزو دارم.

پاسخی بگذارید