ایمیل هنوز هم بهترین راه برای دسترسی به نسل هزاره است

قبل از این‌که شروع به ارائه‌ی نتایج تحقیقات در مورد ایمیل و اثرگذاری آن بر جوامع امروزی بکنم، ترجیح می‌دهم در همین ابتدا تعریفی از نسل هزاره که به اسامی گوناگونی از جمله نسل وای و یا نسل ایگرگ شناخته می‌شوند داشته باشم. هیچ تاریخ دقیقی نیست که نشان دهد نسل هزاره متولدین مابین چه تاریخی هستند، اما بسیاری از محققین و مفسران متولدین مابین ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ را نسل هزاره معرفی می‌کنند. این‌‌ها همان نسلی هستندکه شدیدا وابسته به دنیای دیجیتالی شده‌اند. تخمین زده شده تا سال ۲۰۱۷ نسل هزاره با قدرت خرید ۲۰۰میلیارد دلاری به مشتریانی که هر برند در آرزویش است، تبدیل خواهند شد. اما بهترین راه‌ برای دستیابی به این گروه چه می‌تواند باشد؟ پاسخ ایمیل است. در کنار همه‌ی انتقادهایی که از ایمیل می‌شود؛ نویز زیادی ایجاد می‌کند-بیش از حد اسپم است، حواس را به میزان زیادی پرت می‌کند- هنوز هم ایمیل به عنوان یک استاندارد برای ارتباطات دیجیتال باقی مانده است. با توجه به مطالعات اخیر ادوبی نسل وای ایمیل خود را بیش از هر گروه دیگری چک می‌کند و تقریبا نیمی از آن‌ها حتی نمی‌توانند بدون چک کردن آن به حمام بروند. مطالعه‌ی مشابهی نیز نشان داد حدود ۹۸ درصد از این نسل ایمیل‌های شخصی خود را حداقل هر ساعت یک‌بار چک در محل‌کار چک می‌کنند و تقریبا ۸۷ درصد از آن‌ها ایمیل‌های کاری خود را در خارج از محل‌کار نیز بررسی می‌کنند. ایمیل فقط مختص نسل هزاره نیست، بسیاری از بازاریابان مستقیم بالاترین میزان بازدهی سرمایه خود را از این طریق به دست می‌آورند. بنابراین اگر تمایل به برنامه‌ریزی یک کمپین ایمیل دارید و نسل هزاره بخش کلیدی از مخاطبان شما است، توجه به موارد زیر ضروری است:

۱- توجه به مخاطبان تلفن همراه ضروری است، نسل وای بیش‌ از هر گروه سنی دیگر از تلفن‌های هوشمند خود استفاده می‌کنند. ۸۸ درصد از آن‌ها ایمیل‌های خود را از طریق گوشی چک می‌کنند، بنابراین اگر به ریسپانسیو بودن ایمیل‎‌های خود توجهی ندارید، تعداد زیادی از مخاطبان خود را که با دستگاه‌های تلفن همراه خود زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند، از دست داده‌اید.

۲- زمان فاکتور بسیار مهمی برای بازاریابان است، فرستادن ایمیل بدون تجزیه و تحلیل آن هیچ اثری در فرآیند رشد شما نخواهد داشت. شما می‌بایست زمان‌هایی را که ایمیل‌های ارسالی شما باز می‌شود و روی آن‌ها کلیک می‌شود پیدا کنید. به عنوان مثال ما متوجه شده‌ایم که نسل وای به احتمال زیاد بیش از هر گروه سنی دیگر در رختخواب(۴۵.۲) ایمیل خود را چک می‌کند. پس اگر به مخاطبان مذکور ایمیل می‌زنیم سعی کنیم اوایل صبح و یا اواخر شب این کار را انجام دهیم.

۳- تصاویر ارزش هزار کلمه را دارند. تصاویر هم‌چنین یک مکانیزم مهم برای نسل هزاره است تا تمام متن را نخواهد و در یک نگاه متوجه مفهوم گردد. تصاویر بخش جدایی‌ناپذیر از زبان هزاره است و یک سوم از آن‌ها بر این باور هستند که می‌توانند از شکلک‌ها برای ارتباط با مدیرارشد استفاده کنند. بنابراین به فکر برقراری ارتباط با این نسل از طریق تصاویر باشید.

۴- ارسال ایمیل کمتر بهتر است. بسیاری از افراد این نسل (۳۹ درصد) می‌خواهند که ایمیل‌های کمتری ببینند و حدود ۳۲ درصد نیز ایمیل‌های تکراری کمتری از برندها می‌خواهند. بازاریابان می‌بایست ارسال هرزنامه‌هایی را که ما بدون خواند حذف می‌کنیم رها کنند و شروع به بازاریابی هوشمند، ایمیل‌های شخصی‌سازی شده و پرمحتوا بکنند. همان‌طورکه می‌‌دانید ارتباطات دیجیتال به طور مداوم در حال تحول هستند. هر روز ابزار جدیدی که برای تعامل با مشتریان پیشنهاد می‌شود، اما چنین ابزارهایی بعذ از مدت کوتاهی از بین می‌روند. آن‌طور که به نظر می‌رسد ایمیل ابزار اصلی تعامل و حتی رسیدن به مشتریان بیشتر نسل هزاره است، اما می‌بایست موارد گفته شده در بالا را رعایت کرد.

پاسخی بگذارید