هر انسانی، ممکن است به دلایل مختلفی، راندمان یا بازده خود را در برهه های مختلف زمانی از دست بدهد و یا با کاهشی محسوس در آن روبرو گردد. می پذیریم که این موضوع بر اساس آنچه در ادامه مورد بررسی بیشتر قرار خواهیم داد، تا حدود زیادی طبیعی و فراگیر است، اما آنچه که اهمیت دارد تشخصی سریع آن و چاره جویی برای برون رفت از چنین وضعیتی می باشد. از آنجایی که تمامی نتایج مطلوبی که در جستجویشان هستیم، در گرو تلاش نتیجه بخشمان می باشد، پس موضوع بازده یا راندمان، چندان کم اهمیت نیست که بتوانیم به راحتی از آن بگذریم. نگاهی به زندگی انسانهای موفقی که در اطرافمان هستند، نشان می دهد آنها با هوشمندی توانسته اند در بیشترین بازده ممکن اهداف و برنامه های خود را پیش ببرند و به موفقیت دست یابند. از این رو، ما هم باید یاد بیگریم که بازده خود را در اغلب روزها، در اوج خود نگه داریم.

چگونه به یک تعریف مشترک از راندمان یا بازده می رسیم؟
در زمینه های مختلف علمی، کلمه راندمان یا بازده تعریف مشخص خود را دارد. اما در حوزه کسب و کار و عملکرد فردی، راندمان یا بازده ما، میزان نتیجه ای است که به ازای تلاشمان در یک بازه زمانی مشخص دریافت می نماییم. در واقع هرچه ماحصل اقدامات و رفتارهای ما در یک بازه زمانی مشخص بیشتر ما را به اهداف تعیین شده و نتایج مورد انتظارمان نزدیک نماید، به همان اندازه اثربخشی، بازده یا راندمانمان بیشتر بوده است و برعکس هرچه زمان بگذرد و ما نتوانیم به اهداف تعیین شده روزانه، ماهانه و سالانه خود برسیم یا حتی نزدیک شویم، به همان نسبت بازده نامناسبی داشته ایم. اهمیت این موضوع در این است که رابطه ای مستقیم میان راندمان، نتایج، نشاط، رضایت از زندگی وجود دارد که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

turbines

چه عواملی بر بازده یا راندمان کاری ما تاثیر گذار هستند؟

عوامل گوناگون و تا حدودی فراوان، به صورت گروهی تاثیر خود را بر راندمان کاری ما نمایان می کنند که در این سرفصل این عوامل را دسته بندی می نماییم.

۱ـ عوامل روحی و روانی
یک انسان حتی اگر در یک محیط کاملاً ایزوله و به دور از اجتماع زندگی و کار کند و به کل بتواند خود را از تاثیرات شرایط مصون بدارد، باز نوسانات درونیش، تاثیری مستقیم بر راندمانش خواهد داشت. قرار نیست همیشه حال و روز ما به عنوان یک انسان نرمال به یک منوال باشد و بی شک همین تغییرات درونی و تحولات روحی و روانی، تاثیری شدید بر بازده ما خواهند داشت. حال اگر تاثیر پذیری را به میزان تحولات و تغییرات درونی انسان اضافه کنیم، خواهیم دید ریشه اصلی در همین موضوع نهفه است.

۲ـ عوامل جسمانی
درد، بیماری و نگرانی هایی از این دست حتی اگر بی دلیل هم باشد، عملکرد را دست خوش تغییر می نمایند و از این رو بازده به هم می خورد. البته دامنه تحولات جسمی و عوامل جسمانی به حد کافی گسترده است و در خانمها و آقایان بسیار متفاوت می باشد. اما نباید شک کرد که وضعیت جسمی انسان و هر عاملی که تعادل سلامتی و ثبات جسمانی اش را بر هم زند، تاثیری مستقیم بر راندمانش خواهد داشت.

۳ـ عوامل خانوادگی
خانواده نقشی بسیار مهم و البته پنهان در پیروزی یا شکست در حوزه کسب و کار دارد. زمانی که شما عضوی از خانواده ای کوچک یا بزرگ هستید که در معنی عام، آرامش بر چهار دیوار آن حاکم است، شما نیز خواهید توانست با آرامش، فکر و انرژی خود را معطوب به کارتان کنید. اما اگر در خانواده ای زندگی کنید که بیش از حد نرمال حاشیه داشته باشد و شما مجبور باشید بخشی از توان خود را صرف سامان دهی به وضعیت نا متعادل آن نمایید، بی شک نمی توانید از خود انتظار بازده کامل در کسب و کارتان داشته باشید.

۴ـ عوامل اجتماعی و اقتصادی
وضعیت اقتصادی یک کشور، همواره موجی ایجاد می نماید که اغلب فعالین کسب و کار را تحت الشعاع خود قرار می دهد. زمانی که چرخ اقتصاد کشوری به خوبی می چرخد، رونق آن بسیاری از صاحبان کسب و کارها را به عنوان حلقه های یک زنجیر به هم پیوسته به شور و فعالیت وا می دارد و زمانی که مانند امروز ایران، یک جای کار اقتصاد کلان کشور می لنگد، تبعات آن، گیربان اغلب قریب به اتفاق لایه های مختلف آحاد اجتماع را می گیرد. در خصوص مسائل اجتماعی نیز وضعیت به همین منوال است فقط کمی کم رنگ تر. از این رو می توان با قطعیت تمام گفت که از جمله مواردی که بازده کاری شما را می تواند متاثر از خود کند، عوامل اجتماعی و اقتصادی است.

۵ـ ناتوانی های فردی
بخش بزرگی از افت راندمان در همه ما، ریشه در ناتوانی های فردی مان دارد. زمانی که ما ضعف در برنامه ریزی داریم، زمانی که هدف گذاری صحیح را به خوبی بلد نیستیم و زمانی که نمی توانیم به درستی نتایج رفتارهایمان را جمع بندی نماییم، بی شک نمی توانید متر درستی برای سنجش موفقیت داشته باشیم. همین موضوع نیز می تواند منجر به تحریب های روحی شده و راندمانمان را به شدت کاهش دهد

۶ـ عوامل طبیعی و تغییرات فصلی
شاید هنگام خواندن این تیتر، کمی تعجب کنید اما تغییرات فصلی، به واسطه تاثیرات شدیدی که بر متابولیسم بدن می گذارند و تحولاتی که در برنامه خواب انسان ایجاد می نمایند، می توانند به شدت راندمان یا بازده را تغییر دهند. البته این موضوع فراگیر نیست و می تواند از انسانی به انسان دیگر متغیر باشد. همچنین مناسبتهای مختلفی که بر اساس تقویم رسمی کشور پیش می آیند نیز در همین گروه طبقه بندی می شوند. به عنوان مثال با توجه به ویژگی های خاص ماه مبارک رمضان، نمی توان انتظار بازدهی مشابه ماه های دیگر در این ماه داشت.

۷ـ تحولات پیش بینی شده یا پیش بینی نشده
هر تحولی در زندگی انسان، بخش اعظم عملکرد وی را متاثر می سازد. حال ممکن است این تاثیر گذاری مثبت باشد یا منفی. به عنوان مثال، ازدواج، سوگ، تولد فرزند و…، همگی عواملی هستند که می توانند به واسطه تحولات روحی و روانی عمیق، راندمان را تغییر دهند.

 

commercial-construction11

حال که بخش بزرگی از ریشه های افت راندمان را تشخیص دادیم، بهتر است به چند نکته در خصوص غلبه بر این حقیقت نه چندان مطلوب پرداخت نماییم. چرا که در صورت نرسیدن به نتایج مناسب در زمان بندی مناسب، نمی توانیم افت راندمان خود را به گردن عوامل برشمرده شده بیاندازیم و از زیر بار مسئولیتها شانه خالی کنیم. به معنای دقیق تر، یکی از مسئولیتهای ما، غلبه بر افت راندمان می باشد.

۱ـ با این حقیقت کنار بیایید.
شک ندارم بر خلاف آنچه در کتابهای انگیزشی منتشر شده است، تمام مردان و زنان بسیار موفق جهان هم چنین دورانی را تجربه نموده اند و بی شک در آینده تجربه خواهند نمود. فراموش نکنید که شما تنها کسی نیستید که در دورانی از زندگی کاری خود، دچار افت بازده شده است. این یک حقیقت فراگیر است. پس در این دوران که شما بیش از پیش محتاج حمایت روانی از خود هستید، به جای تشر زدن و سرزنش نمودن خود، این حقیقت را دریابید، با آن کنار بیایید و دست به انتخابهایی بزنید که دروان افت راندمانتان را کوتاه تر نموده و راه های برون رفت از آن را آسان تر کند.

۲ـمنابع انرژی خود را همواره پر نگه دارید.
دوست و استاد خوبم، جناب آقای دکتر علی صاحبی، در کتاب بسیار پرباری به نام “مایین که اصل شادی و کان غمیم” در فصلی کامل به این موضوع اشاره می نمایند که تمامی ما انسانها، می توانیم با دست زدن به کارهایی که برایمان لذت بخش است، منبع انرژی خود را پر کنیم. هرچه بیشتر بتوانیم این منبع را پر کنیم، راحت تر خواهیم توانست به هنگام افت انرژی، از این منبع استفاده کرده و کمبود انرژی را جبران کنیم. همین عامل، می تواند بسیاری از عوامل روحی و روانی تاثیر گذار بر راندمان را خنثی نماید. به عنوان مثال در دورانی که زندگی عادی است و همه چیز بر وفق مراد، کارهایی را که برایتان لذت بخش است در فواصل زمانی منظم تکرار کنید تا باک انرژی تان پر شود و پر بماند.

۳ـ کنترل گر باشید.
بسیاری از اوقات، عواملی را که ممکن است منجر به افت بازده شوند، پیش از رخ دادن می توان تشخیص داده و به تبع آن برنامه ریزی مناسبی برای گرفتار نشدن در دام آنها انجام داد. به سان خلبانی که در حال هدایت یک هواپیما می باشد، تمامی جنبه های مختلف را تحت کنترل خود داشته باشید و زمانی که احساس کردید طوفانی پیش روست که ممکن است شما را با دشوراری روبرو سازد، با اتخاذ تصمیم صحیح، مسیرتان را کمی تغییر دهید تا گرفتار این طوفان نشوید.

۴ـ درست هدف گذاری نمایید و هوشمندانه برنامه بچینید.
اگر نتوانیم درست برنامه ریزی کنیم، هرگز ممکن نیست از بازده خود راضی باشیم. در نتیجه لازم است مهارتی به نام برنامه ریزی صحیح و هدف گذاری درست را فرابگیریم. در این صورت است که خواهیم توانست میزان رضایت فردی را درست تنظیم کرده و از افت راندمان بکاهیم.

۵ـ چالش هایی متفاوت بیافرینید.
زمانی که در کار راندمانتان افت می کند، در مسیر خودزدگی حرکت می کنید. هرچه در این مسیر بیشتر به پیش برانید، از خود واقعیتان بیشتر دور خواهید شد و بیشتر در گرداب “نمی توانم” گرفتار خواهید آمد. در نتیجه برای اینکه هنوز خود را در اوج احساس کنید، چالشهایی جدید و متفاوت بیافرینید و آنها را با موفقیت به پیش ببرید. به عنوان مثال، کمی زمان بیشتری برای ورزش صرف کنید یا اگر یک هنرمند آماتور هستید، وزن برنامه های هنری تان را در طول روز کمی بیشتر کنید.

۶ـ از آسیبهای احتمالی پیش گیری کنید.
فرقی نمی کند که در کدام جایگاه شغلی هستید، افت راندمان، در کوتاه مدت آسیب رسان است و اگر چنانچه نتوانیم آن را در میان مدت کنترل نمایید، آسیبها در این دوره بیشتر نیز خواهند شد. در نتیجه آسیبهای احتمالی را تشخیص دهید و از آنها ممانعت نمایید.

۷ـ اجازه ندهید طولانی شود
اگر چنانچه افت راندمانتان از یک مدت معقول بیشتر به طول انجامید، ریشه یابی عمیقی داشته باشید. حتی توصیه می کنم که حتماً در چنین شرایطی با یک مشاور روانشناس نیز مشورت نمایید.

 

جمع بندی
افت راندمان، به هیچ عنوان چیز عجیب و غریبی نیست. با این حقیقت، مدیرانه و مدبرانه برخورد کنید و اجازه ندهید کل زندگی تان را تحت الشعاع خود قرار دهد. تمرکزتان را به خروج از این دوران بگذارید و همواره خود را از لحاظ روحی، حمایت کنید. چون تنها در این صورت است که این دروان نه چندان خوش آیند، زود و سر سلامت به پایان خواهد رسید.