این اشخاص را هرگز استخدام نکنید !

استخدام یک تصمیم مهم است
فردی می آید، پیش روی شما می نشیند، چند سوال می پرسید و او چند جواب می دهد و شما احساس می کنید او به درد سازمان شما می خورد. او را استخدام می کنید و از او می خواهید از همین فردا کارش را شروع کند. به همین راحتی یک نفر به استخدام شما درمی آید. هفته اول، هفته دوم، هفته سوم، همه چیز به خوبی و خوشی پیش می رود تا اینکه کم کم متوجه می شود او ویژگی هایی دارد که برای شما چندان قابل تحمل نیست. حالتی که تجربه می کنید، یک پیام بیشتر ندارد، اینکه شما در استخدام آن نیرو اشتباه کرده اید و چقدر خوب می دانید که بیرون کردن آن نیرو، بسیار بسیار دشوارتر از استخدام وی می باشد.

استخدام یک تصمیم با نتایج بلند مدت است
امروز استخدام می کنید، ۲۰ سال تمام هر سال ۱۲ بار حقوق می دهید. این می شود نتایج بلند مدت یک تصمیم. همین که بپذیرید استخدام یک تصمیم بلند مدت است، فعلا کافی است.

هرکسی را نمی توان به سازمان راه داد
سازمان شما عین خانواده شما است. حساسیتی که هنگام خواستگاری فردی از یکی از اعضای خانواده خود دارید را در مورد سازمان هم باید به خرج بدهید. آیا حاضر هستید با هرکسی وصلت کنید؟ قطعا پاسخ منفی است، پس حاضر نباشید هرکسی را استخدام کنید

چه کسانی را باید استخدام کنیم؟
این سوال خیلی کلی است. من در این فایل صوتی به شما گفته ام که چه کسانی را نباید استخدام کنید. لطفاً با حوصله تمام گوش کنید. در این فایل، ۱۰ گروه از انسانها را نام برده ام که هرگز نباید آنها را استخدام کنید.

 

شاید این محصول هم به درد شما بخورد:

درس غیرحضوری “اصول اولیه‌ی گزینش نیرو و استخدام”

http://aydinnamdar.com/wp-content/uploads/2018/04/POSTER-Copy-1-768x768.jpg

پاسخی بگذارید