مرزی برای صمیمیت مدیرانه

صمیمیت ترسناک نیست

خیلی از مدیران نگران صمیمت خود با کارکنانشان هستند. روابط خشک و بی روح را به صمیمیت ترجیح می دهند چرا که نگران هستند کارمندان از این صمیمیت سوء استفاده کنند. البته خیلی هم ناحق نیستند. چون بسیار از این سوء استفاده ها دیده شده. اما اینکه گروهی از کارمندان اهل سوء استفاده هستند، هرگز به این معنی نیست که باید محیط کار را برای همه خشک و عاری از روح کنیم.

من در این فایل صوتی، به موضوع صمیمیت در محیط کار پرداخت کرده ام و به تفصیل در این باب صحبت کرده ام. آنچه شما در این فایل ۲۳ دقیقه ای خواهید شنید، دیدگاه آیدین نامدار در خصوص صمیمیت در مدیریت است که به این ۶ سوال اساسی در آن پاسخ داده شده است

۱ـ آیا یک مدیر باید با نیروهایش صمیمی باشد یا نه؟

این سوال بسیار سوال مهمی است و به احتمال زیاد بسیاری از باورهای شما در این حوزه را به چالش خواهد کشید. پاسخ قطعی من به این سوال، این است که حتماً و حتماً باید با کارمند صمیمی شد، اما به شرطی که حد و مرز این صمیمیت مشخص شده باشد. در این بخش به دلایل اصلی این ضرورت پرداخت کرده ام.

۲ـ چه آثار مثبتی در صمیمیت میان مدیر و کارمند وجود دارد؟

این بخش به درد کسانی می خورد که هنوز شک دارند صمیمیت میان مدیر و کارمند می تواند کارساز باشد

۳ـ صمیمیت میان مدیر و کارمند تا کجا می تواند ادامه داشته باشد؟

اساسی ترین سوال همین است. مرز کجاست و تا کجا باید این صمیمیت ادامه داشته باشد. من در این بخش یک پیمانه و یک متر و اندازه دقیق ارائه کرده ام. درست است که پاسخ به این سوال از فردی به فرد دیگر، از مدیری به مدیر دیگر و حتی از سازمانی به سازمان دیگر متفاوت است، اما آنچه من در پاسخ به این سوال ارائه کرده ام، می تواند یک ملاک بسیار واضح برای تعیین این حد و مرز باشد

۴ـ چرا اغلب مدیران نگران پررویی کارمندان هستند؟

هر جا صحبت از صمیمیت میان مدیر و کارمندان می شود، اغلب این نگرانی هم مطرح است که نکند پررو شوند؟! نکند دیگر امکان کنترل وجود نداشته باشد؟ بسیاری از مدیران بر این باور هستند که عامل اصلی پررو شدن کارمند، صمیمیت مدیر هست. اما من چنین باوری ندارم. در این بخش با دیدگاه من آشنا خواهید شد.

۵ـ چه مخاطراتی در صمیمیت وجود دارد؟

درست است که من به شدت مدافع صمیمیت میان مدیران و کارمندان هستم، اما باید بپذیریم که مخاطراتی نیز در این مسیر وجود دارد. شناخت این مخاطرات بسیاری کمک خواهد کرد مسیر را درست بپیماییم.

۶ـ چگونه حدود صمیمیت را باید کنترل کرد؟

تعیین حدود صمیمیت و کنترل آن حدود، یکی از تفاوتهای میان مدیران خوب و مدیران معمولی است. مدیران حرفه ای بلد هستند چگونه این حدود را تعیین کنند و حواسشان هست که این حدود به درستی رعایت شود. در این بخش به این موضوع کنترل حدود صمیمیت پرداخت کرده ام.

 

به این فایل صوتی گوش کنید. در صورت تمایل می توانید آن را دانلود کرده و در اختیار دیگر دوستانتان نیز قرار دهید.


 

این محصول صوتی را از دست ندهید: چگونه به یک مدیر محبوب تبدیل شویم؟

2 دیدگاه برای “مرزی برای صمیمیت مدیرانه

 1. sabaghi_hamid56 گفته:

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون بابت صدای قشنگ و پر محتوا ….
  سوال های خیلی خوبی رو مطرح کردید من فقط ی پیشنهاد دارم به نظر من فقط به نظر من راهکارهای رو بیان کنید و طرح بشه که یه مدیر متوجه بشه چطوری میتونه حرفه ای بشه.
  باتشکر

پاسخی بگذارید