معرفی کورس‌های سازمانی

معرفی کورس های سازمانی

سازمانهایی که از آموزش غافل هستند، دیر یا زود هزینه های نیاموختن را پرداخت خواهند کرد. آموزش علاوه بر اینکه نیروهای سازمان را به اوج آمادگی می رساند، روحیه آنها را نیز بهبود می بخشد و انگیزه آنها را افزایش می دهد. چرا که پرداخت هر مجموعه ای به مقوله آموزش، نشان از حرکت رو به جلوی سازمان دارد.

آموزش نیروها در مجموعه های بزرگ و کوچک، ویژگی ها و حساسیتهای خاص خود را دارد. گروه پژوهش و آموزشهای تخصصی آیدین نامدار، برای غلبه بر چالشهای شناخته شده آموزش در سازمان، کورسهای سازمانی خود را به شما پیشنهاد می نماید. با استفاده از کورسهای آموزشی ما، می توانید در کمترین زمان ممکن، مسیر آموزش و انگیزش تک تک نیروهای سازمانتان را هموار نمایید.

کورس سازمانی چیست؟

کورس سازمانی، کارگاه های آموزشی در موضوعات مختلف می باشد که بسته به نیاز مجموعه، به صورت گروهی در محل شرکت، فروشگاه و یا کارخانه برگزار می شود. آموزش در این کورسها رنگ و بوی مشاوره نیز دارد. چرا که مثالها همگی مستقیماً از همان کسب و کار ارائه شده و نیز افراد حاضر در کلاس، امکان پرسیدن سوالات از موارد و موضوعات واقعی پیش آمده را خواهند داشت.

کورس سازمانی به درد چه مجموعه هایی می خورد؟

تمامی کسب و کارهایی که در اندیشه آموختن هستند، می توانند از کورسهای سازمانی آیدین نامدار بهره مند شوند. فروشگاه های بزرگ و کوچک، شرکتها، کارخانجات، واحدهای صنفی مختلف، انجمن ها و …، همگی می توانند درخواست برگزاری کورسهای آموزشی را بسته به نیاز خود ارائه نمایند.

مزایای کورسهای سازمانی در مقایسه با دیگر شویه های آموزشی چیست؟

۱ـ آموزش در محیط شما اتفاق می افتد. کارمندان شما با این محیط آشنا هستند و احساس راحتی بیشتری هنگام دریافت خدمات آموزشی خواهند کرد.
۲ـ کارمندان به صورت گروهی در کلاس شرکت می کنند. همین امر منجر به افزایش روح کار تیمی می شود
۳ـ در کنار سرفصلهای از پیش تعیین شده که آموختن آنها ضروری است، حداقل ۲۰%  موارد آموزشی به صورت اختصاصی به کسب و کار شما مربوط است
۴ـ شرکت کنندگان در یک کورس آموزشی، می توانند مسائل و مشکلات خود را به صورت مستقیم مطرح نموده و آموزشهایی با روکرد مشاوره دریافت نمایند
۵ـ هزینه های آموزش در این شیوه به شدت کاهش می یابد
۶ـ نظارت بر فرآیند آموزش از سوی مدیران کسب و کارها بیشتر می شود.
۷ـ به دلیل شرکت کارمندان در فرآیند آموزش به صورت گروهی، بازخوردها سریع تر در سازمان نمود پیدا می کنند.

 

معرفی کورس های سازمانی

یک کورس آموزشی چگونه برگزار می شود؟

بعد از انتخاب موضوع، مذاکرات در خصوص زمان برگزاری انجام می شود. بعد از نهایی سازی، مدرس در محل سازمان حاضر شده و خدمات آموزشی خود را در زمان مقرر ارائه می نماید.

آیا حتماً باید فضای آموزشی خاصی داشته باشیم؟ چه امکاناتی لازم است؟

به هیچ عنوان. حسن این آموزشها به این است که کارمند سر میز خود آموزش می بیند. فقط کافی است حداقل فضا برای گردهم آمدن چند نفر داشته باشید.
اگر دیتا پروژکتور، تلویزیون ال سی دی و یا حتی یک مانیتور بزرگ داشته باشید، کافی است. اما اگر چنانچه این امکانات نیز در اختیارتان نیست، آموزش از روی جزوه انجام پذیر خواهد بود.

حداقل و حداکثر نفرات برای برگزاری یک کورس سازمانی باید چقدر باشد؟

هیچ محدودیتی در این خصوص وجود ندارد. بسته به موضوع، فضای آموزشی و نیز صلاحدید شما، کورس های سازمانی ما با هر تعداد نفری قابل برگزاری می باشد. البته در برخی کورسهای خاص که برگزاری آنها با تعداد نفرات بالا امکان پذیر نمی باشد، حداکثر نفرات اعلام خواهد شد. اما در حالت کلی، محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

برای سازمانهای بزرگ چه راهکارهایی وجود دارد؟

در خصوص سازمانهای بزرگی که تعداد کارکنان آنان زیاد است، دو شیوه مختلف می تواند پیش گرفته شود. یک روش، استفاده از فضای آموزشی بزرگ مانند سالن و آمفی تئاتر می باشد. شیوه دیگر نیز گروه بندی کارمندان و برگزاری کورس برای تک تک گروه ها است.
پیشنهاد می شود برای سازمانهای بزرگ، کورسها برای تک تک واحدها و بخش ها تعریف شده و اجرا شود.

آیا حاضرین در کورسهای آموزشی، مدرکی دریافت خواهند کرد؟

بله، به تمام افراد حاضر در کورس آموزشی، جزوه و گواهی حضور در کورس ارائه خواهد شد.

آیا امکان برگزاری کورس در شهرهای مختلف وجود دارد؟

یکی از اصلی ترین هدفهای تعریف این شاخه از آموزشهای تخصصی، امکان بهره مندی کسب و کارها در شهرها و شهرستان های مختلف از خدمات آموزشی به روز است. مهم نیست شما در کدام شهر از کدام استان هستید. این آموزشها قابل تعریف و قابل ارائه در مجموعه شما نیز می باشد.

برای استفاده از این خدمات آموزشی چه اقدامی باید انجام دهیم؟

برای استفاده از خدمات آموزشی گروه پژوهش و آموزشهای تخصصی آیدین نامدار در قالب کورسهای سازمانی، کافی است از طریق منوی آموزشهای حضوری وارد بخش مربوط به کورسهای سازمانی شوید. از میان ده ها موضوع مختلف، موضوع مورد نظرتان را انتخاب نموده و وارد صفحه مربوط به آن کورس شوید. بعد از مطالعه توضیحات، می توانید فرم مربوطه را تکمیل نمایید.

همکاران ما برای انجام هماهنگی ها بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

معرفی کورس های سازمانی

اگر نیاز به راهنمایی داشتیم، چه کنیم؟

اگر چناچنه در انتخاب کورس مورد نظرتان دچار سردرگمی هستید، می توانید این فایل تصویری را تماشا کنید. در این فایل، توضیح در خصوص تک تک کورسها آورده شده است. من در این فایل به طور دقیق شما را با طبقه بندی کورسهای مختلف و نحوه انتخاب کورس مناسب برای کسب و کارتان آشنا می کنم.

اگر آموزش مورد نظر ما در کورسها موجود نبود، چه کار باید انجام دهیم؟

اگر چنانچه هیچ کدام از کورسهای از پیش تعریف شده، نیاز شما را برآورده نمی کند، می توانید با واحد پشتیبانی ما تماس بگیرید. همکاران من ضمن راهنمایی شما، یک نیاز سنجی کامل انجام خواهند داد. اگر چنانچه برنامه های آموزشی ما توان برآورده کردن نیازهای شما را داشته باشد، یک کورس اختصاصی برای شما تعریف و اجرا خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید